Oczywiście wszyscy chcemy mieć pięty tak delikatne jak u dziecka – jest to nie tylko estetyczne, ale i fizjologiczne, bo popękane pięty mogą przysporzyć sporo problemów.

Wcale nie trzeba iść do salonu po idealne pięty, można je osiągnąć za pomocą bardzo prostej procedury domowej.

Miękkie pięty jak w młodości w 10 minut. Prosty i działający sposób

Będziesz potrzebować:

gorąca woda - 2 l;
wiórki mydlane - 2 łyżki;
soda oczyszczona - 1 łyżka stołowa;
tłusta śmietana.

Kąpiel z mydłem i wodą sodową jest prawdopodobnie najlepszą i najskuteczniejszą opcją pielęgnacji pięt. Dla niej w misce z gorącą wodą, ale wygodnej dla stóp, rozpuszczamy wióry mydlane i sodę oczyszczoną. Możesz wziąć dowolne mydło, np. w naszym przypadku jest to mieszanka mydła toaletowego i domowego, możesz również zastąpić mydło w kostce mydłem w płynie.

Dla dodatkowego efektu, a także do aromaterapii, możesz dodać do kąpieli kilka kropel ulubionego olejku eterycznego.

Trzymamy stopy w kąpieli przez 10-15 minut, aż woda ostygnie. Następnie trzemy zmiękczone skórki pumeksem lub pilnikiem do stóp. Najlepiej używać narzędzia o drobnoziarnistej powierzchni, ponieważ delikatnie usunie zmiękczoną warstwę martwego naskórka, zamiast poranić skórę.

Po oczyszczeniu spłucz nogi czystą wodą i nasmaruj tłustym kremem. Jeśli użyjesz kremów i maści z witaminami, na przykład maści z nagietka z dodatkiem witamin „a” i „e”, szybko zagoją się również pęknięcia na piętach. Dla większego efektu nogi posmarowane kremem należy zawinąć w plastikową torbę, a na wierzch założyć skarpetki. Powstałą maskę możesz zostawić na godzinę lub nawet na całą noc.

Wystarczy przeprowadzić ten zabieg raz w miesiącu, a Twoje pięty zawsze będą zadbane i delikatne. Jeśli jednak pięty zostaną poważnie zaniedbane, wymagany będzie zestaw procedur: około 2-3 razy w tygodniu przez miesiąc.

A poniżej możesz obejrzeć film o tym, jak sprawić, by Twoje pięty były tak gładkie jak u niemowlęcia.

O tym się mówi: Agnieszka Fitkau-Perepeczko młodnieje w oczach. Celebrytka skończyła w tym roku 79 lat. Jaka jest jej tajemnica

Zerknij: Agnieszka Woźniak-Starak zdobyła się na bardzo osobiste wyznanie. Opowiedziała, co działo się z nią po odejściu męża