Od pewnego czasu w mediach głośno jest na temat Polskiego Ładu. Program przez wiele osób okrzyknięty został niesamowicie przyjaznym Polakom, inni uważają jednak, że jest totalną pomyłką. Polski Ład został jednak uchwalony – za głosowało 235 posłów, przeciw - 217.

Program „Polski Ład” został uchwalony przez sejm

Ustawa dotycząca Polskiego Ładu została uchwalona przez sejm i trafi teraz do senatu. Jak zapowiadają rządzący, zostanie ona uchwalona i ogłoszona jeszcze przed końcem listopada.

Jakie zmiany nas czekają? Na pewno skorzystają mali przedsiębiorcy, ponieważ kwota wolna od podatku zostanie podwyższona do 30 tys. złotych.

Sejm/YouTube @Sejm RP
Sejm/YouTube @Sejm RP

Polski Ład niesie również ze sobą wzrost progu podatkowego. Pierwszy próg podatkowy do którego obecnie obowiązuje stawka około 85 tys. złotych ma urosnąć do 120 tys. złotych.

Po wprowadzeniu Polskiego Ładu, osoby których emerytura wynosi nie więcej niż 2500 zł nie będą obarczeni obowiązkiem podatkowym. Warto także zaznaczyć, że to właśnie osoby, które zarabiają od 2 do 3 tysięcy złotych miesięcznie najbardziej odczują korzyści z wprowadzenia Polskiego Ładu.

Niektórzy mogą na tym skorzystać

Pracujący emeryci również skorzystają. Jeśli ich dochód nie przekroczy 115 tys. złotych, nie będą oni musieli oprowadzać podatku od dochodów.

Emeryci/Youtube @MIRA Rehab
Emeryci/Youtube @MIRA Rehab

Na Polskim Ładzie skorzystają również rodzice. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zapowiedziało jakiś czas temu program, który wejdzie w życie już 1 stycznia. To Rodzinny Kapitał Opiekuńczy zapewni rodzicom dodatkowe 400 złotych na dziecko. Kwota będzie musiała zostać przeznaczona na konkretny cel. Musi być ona wydana na żłobek lub pobyt w klubie dziecięcym czy na dziennego opiekuna.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN