Można uzyskać piękną skórę bez drogich kosmetyków - za pomocą niedrogich, ale skutecznych masek domowych. Na przykład, już po pierwszym zastosowaniu ta maska ​​wyraźnie odświeży skórę, a także zawęży pory.

Będziesz potrzebować:

drożdże żywe lub suszone;
mleko;
tłusta witamina E;
skrobia

Podstawą maseczki są drożdże, najlepiej wziąć drożdże żywe, ok 20 g. Można też użyć drożdży suszonych, wtedy potrzebne będą 2 łyżeczki.

Rozpuść drożdże w 3 łyżeczkach mleka, które powinno być ciepłe lub w temperaturze pokojowej. Aby żywe drożdże lepiej się rozpuściły, należy je najpierw trochę ogrzać. Następnie dodaj 10 kropli tłustej witaminy E do drożdży rozpuszczonych w mleku, dobrze wymieszaj.

Lifting i zwężenie porów: skuteczna maska ​​za grosz

Na koniec zagęścić mieszaninę skrobią. Ciągle mieszając, dodawaj stopniowo, aż uzyskasz jednorodną kremową masę. Możesz wziąć zarówno skrobię ziemniaczaną, jak i kukurydzianą.

Otrzymaną maskę nałożyć na wcześniej oczyszczoną skórę twarzy, powiek, szyi i dekoltu, pozostawić na 15 minut. Zmyć zimną wodą, a następnie nałożyć ulubiony krem.

Skrobia zawiera witaminę C i witaminę B5, które wspomagają regenerację skóry i spowalniają procesy starzenia. Witamina E jest często nazywana witaminą piękna, sprawia, że ​​skóra staje się gładka i elastyczna. Dzięki zawartości dobroczynnych substancji drożdże działają jak probiotyk regenerujący mikrobiom skóry.

Efekt maski jest zauważalny już po pierwszym zastosowaniu, ale można też zrobić kurację z takich masek: 2-3 razy w tygodniu przez miesiąc, po czym trzeba zrobić sobie przerwę.

A poniżej możesz obejrzeć film z przepisem na tę niedrogą, ale skuteczną maskę do napinania skóry twarzy i zwężania porów.

O tym się mówi: Agnieszka Fitkau-Perepeczko młodnieje w oczach. Celebrytka skończyła w tym roku 79 lat. Jaka jest jej tajemnica

Zerknij: Agnieszka Woźniak-Starak zdobyła się na bardzo osobiste wyznanie. Opowiedziała, co działo się z nią po odejściu męża