Kocham srebro. Nie wyjdzie z mody nawet po wielu latach. To praktyczny materiał. Cokolwiek założysz, srebrna biżuteria będzie pasować. Pasują do każdego stroju i stylizacji. Ponadto metal ten ma ciepłą energię.

Ale srebro ma znaczną wadę - z czasem utlenia się i ciemnieje.

Jeśli nosisz srebrny element, być może zauważyłaś, że z czasem staje się czarny. Ten sam problem pojawił się z moją ulubioną srebrną biżuterią, która od dawna leżała w pudełku. Na ratunek przyszedł stary przyjaciel, który zaproponował sposób na szybkie wyczyszczenie srebra.

Będziesz potrzebować 4 rzeczy:

Folia aluminiowa.
Stara szczoteczka do zębów.
Serwetka.
Proszek do pieczenia.

Weź talerz i przykryj folią. Wsyp dwie łyżki sody oczyszczonej i zalej gorącą wodą. Wskazane jest użycie wody o temperaturze nie mniejszej niż 80 stopni. Następnie przyciemnione srebrne przedmioty umieszczamy w wodzie.

Pozostaw biżuterię w roztworze na 15 minut.

Następnie wyjmujemy produkty i zaczynamy je czyścić szczoteczką do zębów. Aby uzyskać najlepszy efekt, wyciśnij niewielką ilość pasty do zębów na szczoteczkę.

Szczotkowanie szczoteczką do zębów jest łatwe, ponieważ jej włosie wnika w najdrobniejsze szczegóły i pozbywasz się nalotu i przebarwień. Po zakończeniu czyszczenia spłucz produkty pod bieżącą zimną wodą i osusz serwetką.

Ważny punkt, jeśli w produkcie znajdują się kamienie naturalne lub szlachetne, mogą one zmatowieć, dlatego lepiej zastosować inną metodę.

Cóż, tą metodą odzyskałam wyblakłe piękno srebrnej biżuterii w zaledwie 20 minut.

O tym się mówi: Agnieszka Fitkau-Perepeczko młodnieje w oczach. Celebrytka skończyła w tym roku 79 lat. Jaka jest jej tajemnica

Zerknij: Agnieszka Woźniak-Starak zdobyła się na bardzo osobiste wyznanie. Opowiedziała, co działo się z nią po odejściu męża