Utrzymanie młodzieńczej i zdrowej skóry jest ważną częścią opieki fizycznej dla wielu ludzi na całym świecie. Drobne linie, zmarszczki i kurze łapki są naturalną częścią procesu starzenia, ale można je niwelować i unikać ich, stosując zdrową pielęgnację skóry.

Istnieje wiele komercyjnych linii do pielęgnacji skóry, które mogą powodować szybkie zmiany w problematycznej skórze, ale producenci często używają środków chemicznych, które mogą być drażniące. Osoby o wrażliwej skórze lub te, które chcą uniknąć stosowania ostrych chemikaliów lub nienaturalnych produktów, będą zachwycone, gdy dowiedzą się, jak łatwo stworzyć wysoce skuteczny przeciwstarzeniowy balsam do twarzy ze składnikami, które można kupić w każdym sklepie spożywczym.

Jak produkt kupowany do domu może być tak skuteczny?

Klucz jest prosty: naturalne nawilżenie i składniki odżywcze zawarte w kremie są tym, czego potrzebuje Twoja skóra do regeneracji. Skóra często przybiera żółtawy, pomarszczony wygląd w odpowiedzi na odwodnienie, nieskuteczną pielęgnację skóry i pokarmy ostrzejsze niż to konieczne. Kiedy tak się dzieje, wiek jest tylko jednym z czynników w równaniu, co oznacza, że ​​łatwo jest użyć naturalnej żywności, aby przywrócić równowagę.

Maseczka zawiera naturalne olejki migdałowe lub oliwki z oliwek, aby zapewnić naturalne nawilżenie i właściwości antyoksydacyjne. Oliwę z oliwek można znaleźć w każdym sklepie spożywczym, ale olej migdałowy częściej można znaleźć w drogerii lub sklepie z naturalną żywnością. W każdym razie bardzo ważne jest stosowanie 100% oleju, a nie mieszanki.

W recepturze znajduje się również miód, który ma właściwości rozjaśniające i antybakteryjne.

Żółtko jaja dostarcza cennych składników odżywczych w postaci witaminy A, znanej również jako retinol, popularny składnik pielęgnacyjny skóry.

Wazelina działa jak środek wiążący te ważne składniki, tworząc łatwy w aplikacji krem ​​do twarzy, który należy przygotowywać partiami i przechowywać w lodówce.

Domowa maseczka kremowa:

1 łyżka oleju migdałowego lub oliwy z oliwek
1 żółtko
1 łyżeczka miodu
2 łyżeczki wazeliny farmaceutycznej

Umieść małą miskę w szerokim rondlu. Umieść wazelinę w misce i wlej wodę do garnka, uważając, aby nie dostała się do miski. Doprowadź wodę do wrzenia, aby wazelina się rozpuściła. Zdjąć z ognia i dodać żółtko, miód i olej, energicznie mieszając. Pozostaw krem ​​na skórze na godzinę, a następnie usuń go delikatnym roztworem, takim jak woda mineralna na waciku lub miękkiej ściereczce.

Ponieważ ten krem ​​składa się ze wszystkich naturalnych składników, w tym z surowego żółtka jaja, przechowywanie go w innym miejscu niż w lodówce może być niebezpieczne. Okres przydatności do użycia potrwa tylko kilka dni, więc zrobienie podwójnej partii jest nierozsądne, ale można ją przygotować tak łatwo, że w rzeczywistości zajmuje to tylko 5 lub 10 minut twojego czasu.

O tym się mówi: Agnieszka Fitkau-Perepeczko młodnieje w oczach. Celebrytka skończyła w tym roku 79 lat. Jaka jest jej tajemnica

Zerknij: Agnieszka Woźniak-Starak zdobyła się na bardzo osobiste wyznanie. Opowiedziała, co działo się z nią po odejściu męża