„Nienawidzę mojej matki! Zawsze wdziera się w moją osobistą przestrzeń. Nie waha się powiedzieć mi paskudnych rzeczy, a uderzenie mnie w twarz nic jej nie kosztuje. Bardzo często upokarza mnie przed nieznajomymi. Lubi zagłębiać się w moje rzeczy i czegoś tam szukać. Jej wybryki doprowadzają mnie do szału. Nigdy nie chcę się z nią komunikować!”

Klasyczna historia!

Ta historia nie zostanie zrozumiana przez tych, którzy mają doskonałe relacje z rodzicami. Tacy ludzie z pewnością będą oburzeni: „Głupotą jest trzymanie urazu do matki!”

Nie przeszkadza to jednak w zwiększaniu się z każdym dniem liczby osób, które przeżywają traumę z powodu matek.

Matki-narcyze, surowe matki, które szczerze zawsze wierzyły, że nadejdzie trochę więcej i wspaniała przyszłość, i nie chciały uwierzyć psychologom. Takie matki same nigdy nie były szczęśliwe i dlatego z całym swoim pragnieniem nie mogły nauczyć swoich dzieci szczęścia, ponieważ same nie wiedzą, jak to osiągnąć.

Dlatego wydaje się, że ich udręczone dzieci będą cały czas błąkać się w ciemności i tylko ci, którzy sami przeszli przez to samo, mogą zrozumieć cały ich ból.

Takim dzieciom cały czas mówi się: „Musisz nauczyć się wybaczać!”

"No cóż, jak możesz to wybaczyć?" - pytają takie dzieci. Jak możesz wybaczyć, że przez większość życia musisz żyć z otwartą raną w sercu, nie rozumiejąc, skąd się wzięła. A potem w pewnym momencie zdajesz sobie sprawę, że po prostu nie nauczyłeś się żyć normalnym życiem, nie nauczyłeś się kochać, rozumieć, słuchać i dlatego nie możesz zbudować normalnego zdrowego związku.

A jedynym powodem jest to, że nawet we wczesnym dzieciństwie mechanizm zdrowych relacji został dla ciebie złamany.

Kiedy takie dzieci to zrozumieją, to idą do psychoterapeuty po pomoc i dobrze, jeśli uda im się przejść tędy do samego końca. Muszą zacząć od początku, aby znaleźć prawdziwe szczęście.

Jeśli nienawidzisz swojej matki, będziesz musiał przejść długą i ciernistą drogę, aby się tego uczucia pozbyć.

W większości przypadków ścieżka ta składa się z kilku etapów.

1. Musisz zdać sobie sprawę, że twoja matka i być może twój ojciec byli bardzo trudnymi, neurotycznymi ludźmi.

Najpierw musisz zniszczyć całą idealizację, która pojawiła się w twojej głowie w stosunku do twojej matki lub ojca. Musisz zdać sobie sprawę, że rodzice są najzwyklejszymi ludźmi, ale tylko tymi, którzy doznali głębokiej traumy psychicznej. Sami nie nauczyli się żyć szczęśliwie. I właśnie dlatego nie mogli dać ci tego, czego sami nie mieli – miłości, a także akceptacji własnego dziecka. Musisz zrozumieć, że twoi rodzice nie mogli ci tego dać, ponieważ sami tego nie mieli.

2. Będziesz musiał żyć i opłakiwać te myśli.

Uważam ten etap za najdłuższy i najtrudniejszy. To ciężka praca, ponieważ musisz przezwyciężyć depresję i brak sensu.

W tej chwili nie wypracowałeś jeszcze modelu szczęśliwego życia, żyjesz bez wsparcia, a twoja pozycja jest bardzo niepewna. Poczucie winy zżera cię za to, że nie wiesz, jak się miewa twoja stara matka. Od czasu do czasu doświadczasz napadów użalania się nad sobą i nienawiści do swojej matki.

Twój mózg zdaje sobie sprawę z wpływu, jaki twoja matka wywarła na twoje życie. Proces ten można nazwać świadomością pewnej decyzji, która od czasu do czasu eksploduje w Twojej głowie. Taka decyzja może radykalnie zmienić życie każdej osoby.

3. Będziesz musiała nauczyć się współpracować z wewnętrznym dzieckiem.

Idealnie jest, jeśli w tym momencie specjalista zacznie wykonywać prace mające na celu wzmocnienie twoich wewnętrznych podpór.

Ta praca będzie miała na celu pomóc ci pokochać twoje wewnętrzne dziecko. Będziesz musiał dać mu wszystko, co nie wyszło z twoimi rodzicami.

Jeśli potrafisz przejść przez wszystkie te etapy, w pewnym momencie w twojej duszy dojrzeje współczucie. Tak, to uczucie powinno dojrzeć po wielu latach trudnej analizy psychologicznej, a wtedy będziesz mógł zobaczyć w starej matce nie potwora, ale starszą słabą kobietę, która potrzebuje twojej miłości. A po przejściu całej tej drogi nienawiść do matki zniknie raz na zawsze.

YouTube/DoSedna Info

O tym się mówi: Agnieszka Fitkau-Perepeczko młodnieje w oczach. Celebrytka skończyła w tym roku 79 lat. Jaka jest jej tajemnica

Zerknij: Agnieszka Woźniak-Starak zdobyła się na bardzo osobiste wyznanie. Opowiedziała, co działo się z nią po odejściu męża