Przed rozpoczęciem pieczenia, piekarnik powinien być dobrze podgrzany do 170 stopni.

Przepis:
*Masło 200 g,
*Jajka 4 szt,
*Cukier 180 g,
*Mąka 250 g,
*Proszek do pieczenia 1 łyżeczka,
*Szczypta soli,
*Jabłka 5 szt,
*Owoce opcjonalne,
*Płatki migdałów opcjonalnie.

Przygotowanie ciasta na szarlotkę

Zmiksuj masło w temperaturze pokojowej z cukrem. Zrobię to trzepaczką, ale jeśli jest mikser, to lepiej go użyć, będzie szybciej. Następnie dodaję pojedynczo jajka i szczyptę soli.

Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia i wrzucić do miski. Uzyskuję gęste, jednorodne ciasto.

Teraz do ciasta dodaję pokrojone jabłka. Zwykle nie obieram jabłek do tego ciasta.

Teraz mogę dodać owoce do ciasta, dodam też świeżą żurawinę. Możesz również dodać dowolne mrożone owoce. Może ci się wydawać, że jabłek jest za dużo, ale tak nie jest.

Ciasto przekładam do formy o średnicy 26 cm, rozprowadzam równomierną warstwą. Ciasto posypać płatkami migdałów na wierzchu i przesłać do dobrze nagrzanego piekarnika. Pieczenie trwa zwykle 40-45 minut. Jeśli pieczesz w większej formie, ciasto szybciej się upiecze.

Gotowość sprawdzam na środku ciasta drewnianym patyczkiem, wyjściowo powinno być suche, bez śladów surowego ciasta. Ciasto zostawiam do ostygnięcia na ruszcie i podaję z herbatą.

Ciasto okazuje się bardzo smacznym, bardzo miękkim, kruchym ciastem. Koniecznie spróbuj, jestem pewna, że pokocha je cała rodzina!

Ciesz się pysznym i aromatycznym ciastem!

O tym się mówi: Agnieszka Fitkau-Perepeczko młodnieje w oczach. Celebrytka skończyła w tym roku 79 lat. Jaka jest jej tajemnica

Zerknij: Agnieszka Woźniak-Starak zdobyła się na bardzo osobiste wyznanie. Opowiedziała, co działo się z nią po odejściu męża