Jak podaje portal "Jastrząb Post", Tomasz Lis i wielu jego kolegów z branży musiało pogodzić się z ogromną stratą. Odszedł jeden z cenionych dziennikarzy. Wiadomość o jego odejściu naczelny "Newsweeka" przekazał w mediach społecznościowych.

Tomasz Lis przekazał przykre informacje

Tomasz Lis jest bardzo aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych. Za pośrednictwem Twittera często komentuje bieżące wydarzenia polityczne i społeczne. Zdarza mu się również zamieszczać wpisy dotyczące jego życia prywatnego. Tym razem naczelny "Newsweeka" podzielił się z internautami poruszającym wpisem, w którym pożegnał przyjaciela.

Piotr Bratkowski/YouTube @Gossip TV
Piotr Bratkowski/YouTube @Gossip TV
Piotr Bratkowski/YouTube @Gossip TV

Dziennikarz poinformował swoich obserwatorów o odejściu Piotra Bratkowskiego. Dziennikarza znanego nie tylko czytelnikom "Newsweeka", ale także "Gazety Wyborczej" i "Rzeczpospolitej". Był on nie tylko znakomitym publicystą, ale także krytykiem literackim i poetą.

Z pożegnalnego wpisu Tomasza Lisa dowiadujemy się, że Piotr Bratkowski zmarł po długiej chorobie. "Piotruś był dobrym duchem Newsweeka, wybitnym autorem, pisarzem i humanistą" - napisał dziennikarz podkreślając, że trudno mu sobie wyobrazić redakcję bez jego obecności w niej.

Piotr Bratkowski przyszedł na świat 11 kwietnia 1955 roku w Warszawie. Debiutował w prasie literackiej w 1975 roku. Był pisarzem, poetą i krytykiem literackim. Zasiadał w składzie jury Literackiej Nagrody Nike. Na swoim koncie ma kilka książek, w tym m.in. " Prywatna taśmoteka czyli Słodkie lata 80", "W stanie wolnym", "Wiersze stare i nowe".

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Kondolencje płyną z całej Polski. Odszedł aktor znany ze "Złotopolskich". Świat teatru i filmu pogrążony w smutku

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niepozorna zabawa skończyła się dla 6-latki wizytą w szpitalu. Konieczne było przeprowadzenie operacji. Co się wydarzyło

O tym się mówi: Groźna bakteria na oddziale szpitala. Przyjęcia są wstrzymane. Bakteria nie jest podatna na działanie antybiotyków