Jak podaje portal "Goniec", władze szpitala w Słupsku zdecydowały o czasowym wstrzymaniu pracy oddziału ginekologiczno-położniczego. Wszystko w związku z wykryciem niezwykle niebezpiecznej bakterii.

Zamknięcie oddziału

Decyzję o czasowym zamknięciu oddziału ginekologiczno-położniczego władze słupskiego szpitala podjęły już w piątek 24 września. Wszystko w związku z faktem, że wykryto tam niezwykle niebezpieczną bakterię KPC, która może wywołać groźne zapalenie płuc. W pierwszej kolejności zdecydowano o wprowadzeniu zakazu odwiedzin, potem o wstrzymaniu działalności.

Bakteria KPC jest wyjątkowo niebezpieczna, przede wszystkim dlatego, że jest odporna na działanie wszelkiego rodzaju antybiotyków. Stwarzałaby więc ogromne zagrożenie dla pacjentek i nowonarodzonych dzieci. Oddział ma zostać poddany odkażaniu. Pacjentki kierowane są do innych placówek w regionie.

Niestety nie udało się ustalić skąd na jednym z oddziałów śląskiego szpitala wzięła się groźna bakteria. Założyć można, że do placówki musiał trafić pacjent lub pacjenci zakażeni tym patogenem już wcześniej.

Bakteria KPC/YouTube @umichpath
Bakteria KPC/YouTube @umichpath
Bakteria KPC/YouTube @umichpath

KPC bardzo niebezpieczna

Bakteria Klebsiella Pneumoniae jest szczególnie niebezpieczna dla osób, które mają obniżoną odporność. Może wywoływać nie tylko zapalenie płuc, ale także infekcję układu moczowego, zapalenie wątroby, ucha, zatok, tkanek miękkich i otrzewnej, a także infekcjami układu pokarmowego i dróg żółciowych.

KPC może doprowadzić do rozwinięcia się sepsy i w zaledwie kilka godzin doprowadzić zakażoną nią osobę do śmierci. Do zakażenia tą bakterią może dojść zarówno w szpitalu, jaki i poza nim.

Bakteria KPC/YouTube @Onet News
Bakteria KPC/YouTube @Onet News
Bakteria KPC/YouTube @Onet News

Mieliście do czynienia z podobną sytuacją?

To też może cię zainteresować: Mama trojaczków nie mogła uwierzyć w to, że są rzadkością jedną na 200 milionów. Dlaczego dzieci są tak wyjątkowe

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Jackowski zdradził, jakiej zimy możemy się spodziewać. Czy będziemy mieli powody do zadowolenia

O tym się mówi: Media obiegła smutna wiadomość ze świata seriali. Odeszła gwiazda serialu "Ojciec Mateusz"