Dokument Britney Spears „Kontrolowanie Britney Spears” ujawnił, że jej telefony i wiadomości były monitorowane podczas nakazu sądowego. Jedna z amerykańskich firm ochroniarskich, którą wynajął ojciec Britney Spears inwigilowała telefoniczne rozmowy, oraz wiadomości tekstowe artystki w trakcie obowiązującego nadzoru, któremu piosenkarka podlegała od roku 2008.

Nowe fakty o kurateli ojca piosenkarki wyszły na jaw

Tak wynika z wyemitowanego w piątek dokumentu, Controlling Britney Spears. Alex Vlasov, który w przeszłości pracował dla Black Box Security, powiedział w dokumencie magazynu New Yory Times, że firma „dublowała” urządzenie kontrolowanej przez ojca Britney na iPadzie, włamując się na konto iCloud należące do artystki. Według byłego współpracownika zespołu Britney, w sypialni piosenkarki zostały także zainstalowane urządzenia podsłuchowe.

Jak wyznał, poproszono go, by zaszyfrował jej tekstowe wiadomości w celu łatwiejszego dostarczenia ich do nadzorującego ją ojca, a także pracownika agencji zarządzania przez niego zatrudnionego.

Kiedy Vlasov zapytał o podsłuch, poinformowano go, że konwersacje piosenkarki kontrolowane były „dla jej własnego bezpieczeństwa i ochrony”, o czym wiedział sąd trzymający pieczę nad kuratela, a także jej ówczesny pełnomocnik. Według Vlasova monitoring obejmował konwersacje Britney z Samem Inghamem, który wtedy był jej prawnikiem.

Nowy dokument ujawnia, że telefony, SMS-y były monitorowane

Pełnomocnik ojca piosenkarki, Vivian Thoreen, nie zgodziła się na komentarz w sprawie zarzucanym mu czynów, jednak stwierdziła, iż działał „zgodnie z uprawnieniami przyznanymi mu przez sąd” i że „działania zostały wykonane za wiedzą i zgodą Britney, jej prawnik wyznaczony przez sąd".

Oświadczenia prawnika Jamiego Spearsa

Historia Jamiego Spearsa jako nadzorującego kuratelę i akceptacja przez sąd jego działań mówią same za siebie, według Thoreena, który twierdzi, że Jamie Spears pomógł swojej córce w rehabilitacji jej kariery i poprawie jej sytuacji finansowej. Jamie Spears zaskoczył wszystkich, gdy powiedział na początku tego miesiąca, że ​​popiera rozwiązanie kurateli, ponieważ zmieniły się okoliczności.

Sprawa ma się odbyć w środę w Sądzie Najwyższym w Los Angeles. Mathew Rosengart, nowy prawnik Spears, oznajmił w oświadczeniu, że przyjrzy się najnowszym oskarżeniom. Prawnik prezydenta Black Box Security, Edana Yemini, w oświadczeniu pokazanym w filmie dokumentalnym, powiedział: „Pan Yemini i Black Box zawsze zachowywali się w sposób profesjonalny, etyczny i prawny i są szczególnie dumni ze swojej pracy, która zapewnia bezpieczeństwo pani Spears przez wiele lat”.

O tym się mówi: Kondolencje płyną z całej Polski. Odszedł aktor znany ze "Złotopolskich". Świat teatru i filmu pogrążony w smutku

Zerknij: Dobra wiadomość dla seniorów. Znana jest wysokość waloryzacji emerytur na 2022 rok