Media obiegły kolejne zaskakujące informacje dotyczące rządowych pomysłów związanych z nowym polskim ładem. Z racji tego, że większość roku w naszym klimacie wymaga od nas stosowania różnych metod ogrzewania, a jego koszty i rachunki za niego mają w Polsce kluczowe znaczenie.

Polski rząd świetnie zdaje sobie z tego sprawę, w związku z powyższym Ministerstwo Klimatu zamarzyło sobie, aby mieszkania zaopatrzyć tak zwane ciepłomierze lub podzielniki ciepła. Należy się zastanowić, czemu miałyby służyć owe podzielniki, a w szczególności zadajmy sobie pytanie czym się różni termometr od ciepłomierza.

Rząd zamontuje wielu mieszkańcom urządzenia monitorujące na bieżąco ilość zużytej energii cieplnej

Jak podaje "Domiporta", Ministerstwo Klimatu i Środowiska postanowiło uraczyć właścicieli wielorodzinnych budynków obowiązkiem zaopatrzenia we wszystkich mieszkaniach urządzeń mających na celu monitorowanie kto Ile zużył ciepła.

Ogólnie chodzi o to, aby przy zastosowaniu rozdzielnik umów ciepła każdy z mieszkańców zdawał sobie sprawę z tego, że zapłaci dokładnie za to, ile jest użył ciepła. Dotyczyć to będzie głównie mieszkańców budynków mieszkalnych, w których do wszystkich lokali ciepło doprowadzana jest z jednego źródła.

Gdy rozporządzenie wejdzie w życie, w wielu mieszkaniach może się zrobić znacznie chłodniej, gdy ich mieszkańcy przekonają się na własnej skórze ile dodatkowo pieniędzy musieli dopłacać inni mieszkańcy za sposób ogrzewania generujący kosz do tej wysokości. Dla wielu skończy się jednoczesne wietrzenie mieszkań i podkręcanie ogrzewania na przysłowiowego maksa.

Dr Jan Rączka, który pełni funkcję prezesa firmy analitycznej i jest ekspertem rynku energii przyznał w wywiadzie dla jednego z dzienników, że rozporządzenie Ministerstwa Klimatu objąć może około 40% mieszkańców. Czy Znajdujecie się w tej grupie?

O tym się mówi: Radosne wieści płyną od Bartłomieja Topy. 54-letni aktor nie spodziewał się takiej niespodzianki. O co chodzi

Zerknij: Są najnowsze informacje o stanie zdrowia Doroty Gardias. Przed nią kolejne wyzwanie. Jak się czuje