Półki sklepowe uginają się od chemii gospodarczej, ale w rzeczywistości wybór nie jest tak duży. Tanie produkty są przeznaczone do uspokojenia sumienia - myłeś, próbowałeś, więc powinno być czyste, ale w rzeczywistości prawie nie ma efektu. Każdy sam decyduje, czy kupić drogie produkty, nie uważam tego za rozsądne marnotrawstwo. Często odpowiedniki drogiej chemii można wykonać własnymi rękami z dość przystępnych środków.

Jednym z najczęstszych zadań jest czyszczenie toalety tak, aby była błyszcząca i sterylnie czysta. Brudna toaleta nie jest przyjemnym widokiem, ale nawet regularne sprzątanie nie zawsze radzi sobie z utrzymaniem czystości. Często na białym fajansie pojawiają się smugi, plamy i pozostaje kamień z twardej wody. Nie zawsze udaje się wyeliminować taki błąd przez proste czyszczenie szczotką, nieprzyjemne jest też używanie brudnej muszli klozetowej.

Jeśli chodzi o domowe środki czystości, jednym z najprostszych jest „koktajl” octu i mydła w płynie. Dodaj 2 duże łyżki mydła w płynie do szklanki emulsji octowej, napełnij toaletę na 30 minut, a następnie wyczyść jak zwykle. Efekt jest całkiem przyzwoity, tylko zapach emulsji jest wyraźny, dlatego lepiej przeprowadzać takie czyszczenie, gdy nikogo nie ma w domu i przy całkowicie otwartych oknach.

Jest jeszcze jedna opcja, która nie wymaga kłopotów z mieszaniem składników i nie jest tak „aromatyczna”. W wielu szpitalach do czyszczenia toalet używa się specjalnych tabletek, niedrogich i skutecznych, a teraz używam tej techniki w domu. Podczas czyszczenia będziesz potrzebować prostych, sprasowanych, suchych białych tabletek. Możesz spróbować czyszczenia i dezynfekcji toalety zwykłym wybielaczem w płynie, ale tu znowu powraca nieprzyjemny, gryzący zapach. Tablety są pozbawione takiej wady.

Cały proces czyszczenia trwa około 10 minut, w tym czasie tabletkę należy włożyć do toalety. Po upływie czasu kontrolnego bierzemy szczoteczkę i przeprowadzamy regularne mycie. Przy minimalnym wysiłku efekt jest niesamowity - osady, zacieki, nieprzyjemny zapach znikają, toaleta jest czysta i całkowicie zdezynfekowana.

O tym się mówi: Agnieszka Fitkau-Perepeczko młodnieje w oczach. Celebrytka skończyła w tym roku 79 lat. Jaka jest jej tajemnica

Zerknij: Agnieszka Woźniak-Starak zdobyła się na bardzo osobiste wyznanie. Opowiedziała, co działo się z nią po odejściu męża