Media obiegła skandaliczna wiadomość o ratowniku medycznym z częstochowskiego pogotowia, który dopuścił się przestępstwa molestowania koleżanek z pracy, oraz jednej z pacjentek. sprawą zajęła się prokuratura, a oskarżony został zwolniony z pracy.

Ratownik medyczny zwolniony przez sąd do domu?

Jak podaje “o2”, do prokuratury trafiło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw na tle seksualnym wysłane przez dyrekcję w Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. Dokument Ten dotyczy 45 letniego ratownika medycznego, który od 2019 roku dopuszczać się miał nękania dwóch koleżanek z pracy poprzez składanie jednoznacznych propozycji, zamykanie się na klucz w pomieszczeniu, gdy zostawał sam na sam z jedną z kobiet. zwolniony już z pracy 45-letni ratownik medyczny usłyszał od prokuratury pięć zarzutów dotyczących popełnienia przestępstwa seksualnego.

Jest to między innymi zarzut dręczenia wybranych osób, groźby karalne, poniżanie, usiłowanie doprowadzenia do poddania się tak zwanej innej czynności seksualnej poprzez wykorzystanie bezradności. mężczyzna dopuścił się także przestępstwa na jednej z pacjentek, którą dotykać chciał w intymne miejsca.

Bulwersujące jest to, że choć prokuratura wnioskowała o tymczasowy areszt w celu uniknięcia matactwa, decyzją sądu ratownik medyczny został zwolniony do domu. Prokuratura podjęła decyzję o złożeniu zażalenia na powyższą decyzję sądu.

Częstochowski Sąd Okręgowy zdecydował także, że tymczasowy areszt byłby nadmiernie surowym środkiem ostrożności. W związku z powyższym sąd postanowił, że 45 latka odsunięto od możliwości wykonywania zawodu, a ponadto będzie zmuszony zgłaszać się na komisariacie dwa razy w tygodniu. Decyzją sądu ma również zakazane kontaktowanie się z osobami pokrzywdzonymi.

O tym się mówi: Nowe fakty o kontroli Britney Spears przez jej ojca wyszły na jaw. Poprosiła go o nowy telefon, co okazało się błędem

Zerknij: Tomasz Lis przeżywa trudne chwile. Odeszła bliska dla niego osoba. Padły poruszające słowa