Jak podaje portal "Super Express", Agata Kornhauser-Duda budzi skrajne emocje. Jedni ją uwielbiają, inni krytykują za brak aktywności i nie zabieranie głosu w ważnych społecznie sprawach. Jak się okazuje wśród niezadowolonych znajdują się również nauczyciele, do których grona zalicza się również pierwsza dama. Koledzy po fachu nie szczędzili pod adresem żony prezydenta mocnych słów.

Nauczyciele o pierwszej damie

Przed tym, jak Andrzej Duda po raz pierwszy objął urząd prezydenta, jego żona pracowała jako nauczycielka języka niemieckiego. Środowisko nauczycielskie pokładało w pierwszej damie ogromne nadzieje. Wierzyli, że znając problemy pedagogów, uczniów i szkół będzie mocnym głosem wsparcia.

Dziś wiceprzewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Krzysztof Baczyński, nie kryje swojego rozczarowania postawą Agaty Dudy. Zapytany o to, czy ZNP będzie prosiło o wsparcie pierwszej damy, Baczyński odpowiedział, że już jedno spotkanie z żoną prezydenta Dudy się odbyło przy okazji zmiany ustroju szkoły i "niewiele z niego wynikło".

"(...) i tak pan prezydent na drugi dzień podpisał ustawę, a my faktycznie zabiegaliśmy, żeby więcej refleksji było" - przyznał wyraźnie rozgoryczony wiceprzewodzniczący ZNP. Dodał, że nauczyciele liczyli, że kto, jak kto, ale ich koleżanka z pewnością zrozumie ich argumenty i wpłynie na źle postrzegane decyzje.

Z pewnością z takich słów środowiska nauczycielskiego żona prezydenta Andrzeja Dudy nie może być zadowolona. Myślicie, że tym razem Agata Duda będzie wspierała nauczycieli w czasie pikiety planowanej na 9 października?

To też może cię zaintersować: Dobra wiadomość dla seniorów. Znana jest wysokość waloryzacji emerytur na 2022 rok

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jadwiga Schwebs-Kostkiewicz podzieliła się wspaniałą informacją. Fani uczestniczki "Sanatorium miłości" nie kryją radości. Posypały się gratulacje

O tym się mówi: Były członek zespołu Bajm zabrał głos w sprawie Beaty Kozidrak. Ujawnił zaskakujące informacje. O co chodzi