Chcę podzielić się metodą stosowaną na Kaukazie, ponieważ tam ten dodatek jest bardzo popularny i jest stosowany w niemal każdym daniu.

Czosnek zaczynamy przygotowywać jak zwykle - oczyszczamy dokładnie z ziemi.

Ważne jest, aby pozostawić łuskę na główkach, ponieważ jest to naturalna ochrona czosnku przed wpływami środowiska zewnętrznego. Potrzebujesz ognia, może to być palnik gazowy, ale lepiej użyć zwykłej świecy.

Trzeba przypalić korzenie obranego czosnku

Nie wiem jak i dlaczego taka technika pomaga utrzymać świeżość czosnku przez kilka miesięcy, ale kilka razy udało mi się osobiście przekonać, że metoda działa. Lepiej trzymać czosnek po przypaleniu w ciemnym miejscu, z dala od wilgoci.

Mogę doradzić jeszcze jeden ciekawy sposób na zachowanie czosnku w dobrym stanie przez całą zimę. Najpierw głowa musi być całkowicie oczyszczona, podzielona na ząbki, a następnie umieszczona w szklanym słoiku wypełnionym olejem roślinnym. Obrabiany produkt należy wstawić do lodówki. Stosując tę ​​sztuczkę, nie tylko uratujesz sam czosnek, ale także uzyskasz aromatyzowany olej, który nadaje się do gotowania i jako baza do sosów sałatkowych.

O tym się mówi: Agnieszka Fitkau-Perepeczko młodnieje w oczach. Celebrytka skończyła w tym roku 79 lat. Jaka jest jej tajemnica

Zerknij: Agnieszka Woźniak-Starak zdobyła się na bardzo osobiste wyznanie. Opowiedziała, co działo się z nią po odejściu męża