Shakira, supergwiazda pop, mówi, że padła ofiarą przypadkowego ataku pary dzików podczas spaceru po parku w Barcelonie ze swoim ośmioletnim synem.

Obrabowana przez dzikie świnie

View this post on Instagram

Post udostępniony przez Shakira (@shakira)

Kolumbijska piosenkarka powiedziała, że ​​zwierzęta ją zaatakowały, po czym złapały jej torbę i wycofały się z nią do lasu. W środę podzieliła się swoją dziwaczną opowieścią w serii opowiadań na Instagramie. Trzymając odzyskaną, ale podartą torbę w kierunku aparatu, powiedziała: „Spójrz, jak dwa dziki, które zaatakowały mnie w parku, zostawiły moją torbę”. „Zabrały moją torbę do lasu z telefonem komórkowym” – kontynuowała wokalistka. "Zniszczyli wszystko."

Następnie odwróciła się do swojego synka, który był wszystkiego świadkiem i powiedziała: „Mediolan powiedz prawdę. Powiedz, jak twoja mama stawiła czoła dzikom”.

Shakira jest najnowszą ofiarą coraz bardziej agresywnych świń, które w ostatnich latach najechały stolicę Katalonii. W 2016 roku hiszpańska policja odebrała 1187 telefonów na temat dzikich świń atakujących psy, plądrujących karmniki dla kotów, wstrzymujących ruch uliczny i wpadających na samochody w mieście.

W 2013 roku jeden z funkcjonariuszy policji miejskiej próbował sam zająć się problemem i strzelił do dzika swoim służbowym rewolwerem, ale chybił i zamiast tego trafił swojego partnera. Dziki przenoszące niebezpieczne choroby, zaliczane są do najbardziej niszczycielskich gatunków, które potrafią się dostosować prawie do każdego środowiska.

Jednak coraz częściej zwierzęta są przyciągane do miast, gdzie żyją ze śmieci wyrzucanych przez ludzi. Ich liczba eksplodowała w całej Europie, a najnowsze szacunki przekraczają obecnie około 10 milionów na całym kontynencie.

YouTube/VOICE OF Buloba

O tym się mówi: Donald Tusk ma spore powody do radości. Mało kto się tego spodziewał. O co chodzi

Zerknij: Nietypowa rocznica ślubu. Tej imprezy nie zapomni nikt. Jak świętowali Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens