Ostatnia Pierwsza Dama na Uchodźstwie została pożegnana w londyńskim kościele św. Franciszka. Karolina Kaczorowska była żoną ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Odeszła w wieku niemal 91 lat.

Wzruszające pożegnanie

Aktualny prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wzruszających słowach wspominał wdowę po ostatnim prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie.

"Była jedną z tych dzielnych Polek, które pomimo trudnych warunków i ograniczonych środków działania na obczyźnie, zawsze wierne wartościom patriotycznym niestrudzenie niosły etos Niepodległej. Swoją postawą i działalnością zaskarbiła sobie najwyższe uznanie w środowisku Polonii brytyjskiej" - pisał Andrzej Duda we wspomnieniach odczytanych w trakcie uroczystości żałobnych konsul generalny RP Mateusz Stąsiek.

Andrzej Duda przyznał, że po obaleniu komunizmu osoba Karoliny Kaczorowskiej miała ogromne znaczenie przy odbudowie suwerennej Polski. "Jestem przekonany, że pozostanie ona na zawsze w pamięci potomnych jako niedościgły wzorzec Pierwszej Damy Rzeczypospolitej" - wspominał Andrzej Duda.

O tym się mówi: Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się podjąć natychmiastowe działania. Czy wszystkie karetki wyjadą na ulice jednego z dużych miast

Zerknij: Małgorzata Ostrowska-Królikowska przeżywa trudne chwile. Martwi ją to, co dzieje się w jej rodzinie. O co chodzi