Jak podaje portal "Super Express", w marcu podwyższeniu ulegną nie tylko renty i emrytury, ale także zasiłki. Jeśli w dalszym ciągu będziemy mieli do czynienia z tak dużą inflacją to zasiłek pielęgnacyjny wzrośnie do 258,11 zł (obecnie wyniesie 239,66 zł).

Rekordowe podwyżki

Waloryzacja w 2022 roku zapowiada się rekordowo wysoka. Za wszystko odpowiedzialna jest wszechobecna drożyzna spowodowana wysoką inflacją. Dokładny wskaźnik waloryzacji będziemy znali dopiero na przełomie stycznia i lutego. To właśnie wtedy Główny Urząd Statystyczny ogłosi ile wyniosła inflacja w całym 2021 roku.

Pieniądze/YouTube @UZdzicha
Pieniądze/YouTube @UZdzicha
Pieniądze/YouTube @UZdzicha

Wiele wskazuje na to, że poziom inflacji będzie wysoki. Tylko we wrześniu wzrost cen wyniósł 5,8 proc. Wzrost cen paliwa i gazu z pewnością odbije się negatywnie na cenach wielu towarów i usług. Wiele wskazuje więc na to, że już niebawem będziemy mogli spodziewać się przekroczenia poziomu 6 proc. Niewykluczone, że osiągnie nawet 7 proc.

Wskaźnik waloryzacji świadczeń rentowych i emerytalnych może wynieść nawet 7,7 proc. Jeśli przewidywania te się sprawdzą, w górę pójdą nie tylko świadczenia, ale również zasiłki. Zasiłek pielęgnacyjny, który przysługuje osobom po ukończeniu 75. lat oraz osobom przewlekle chorym wzrośnie z obecnych 239,66 do 258,11 zł.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Osoby pobierające zasiłek pielęgnacyjny dla inwalidy wojennego, niezdolnego do samodzielnej egzystencji wzrośnie z 359,49 do 387,17 zł. Zasiłek wypłacany kombatantom, który obecnie wynosi 239,66 do 258,11 zł. Wzrost dotyczyć będzie również zasiłku kompensacyjnego - może wzrosnąć z 35,95 do 38,71 zł.

Jak myślicie, prognozowane wzrosty ędą tak wysokie?

To też może cię zainteresować: Krzysztof Igor Krawczyk zaśpiewał piosenkę dla swojego taty. Słowa wzruszają do łez, a wykonanie dzieli internautów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Brytyjska rodzina królewska mierzy się z poważnymi problemami. Na jaw wyszły prawdziwe relacje między księżną Kate a Meghan Markle

O tym się mówi: Żona Sławomira nie mogła znieść tego widoku. Tego żadna kobieta nie zniesie spokojnie. O co chodzi