Jak podaje portal "O2", w północnej części Indii medycy mają do czynienia z tajemniczą i szybko rozprzestrzeniającą się chorobą. W jej wyniku zmarło już 24 małych pacjentów, z czego 8 zaledwie kilka godzin po tym, jak pojawiły się u nich pierwsze objawy infekcji. Lekarze nie wiedzą, co wywołuje chorobę.

Tajemnicza choroba atakuje dzieci

Tajemnicza infekcja powoduje bóle stawów, bóle głowy, wymiotami i odwodnieniem. Liczba pacjentów stale rośnie, a lekarze z Haryanie nie są jeszcze w stanie powiedzieć, co wywołuje chorobę. Tylko 1 października zmarło 3 dzieci w różnym wieku. Co ważne, mali pacjenci przebywali w trzech różnych placówkach medycznych.

Szpital/Youtube @Samaritans Purse International Health Forum
Szpital/Youtube @Samaritans Purse International Health Forum
zpital/Youtube @Samaritans Purse International Health Forum

Od chorych pobrano próbki krwi, które być może pozwolą ustalić, co jest odpowiedzialne za wystąpienie tajemniczej gorączki. Wcześniej z tajemniczą gorączką mierzyli się medycy z innego regionu Indii. W Uttar Pradesh odnotowano zgon co najmniej 50 zakażonych osób - zdecydowaną większość stanowiły dzieci.

Jedną z hipotez branych pod uwagę, była możliwa mutacja koronawirusa. Szybko udało się zweryfikować, że infekcja nie ma nic wspólnego z wirusem SARS-CoV-2. Lekarze nie ukrywają niepokoju. Wciąż muszą bowiem mierzyć się ze skutkami epidemii koronawirusa. Teraz doszło im kolejne nieznane zagrożenie.

Szpital/Youtube @CBC News: The National
Szpital/Youtube @CBC News: The National
Szpital/Youtube @CBC News: The National

Część specjalistów podejrzewa, że za wystąpienie gorączki i innych objawów może być odpowiedzialna ostra odmiana dengi. Infekcję tę przenoszą komary. Wśród objawów, które zanotowano u pacjentów jest również spadek liczby płytek krwi.

Myślicie, że tym razem uda się uniknąć epidemii?

To też może cię zainteresować: Krzysztof Igor Krawczyk zaśpiewał piosenkę dla swojego taty. Słowa wzruszają do łez, a wykonanie dzieli internautów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Brytyjska rodzina królewska mierzy się z poważnymi problemami. Na jaw wyszły prawdziwe relacje między księżną Kate a Meghan Markle

O tym się mówi: Waloryzacja w 2022 może okazać się rekordowo wysoka. Podwyższone zostaną nie tylko świadczenia. Na co jeszcze mogą liczyć seniorzy