Jak podkreśla portal "O2", ojciec Tadeusz Rydzyk jest postacią nietuzinkową i budzącą skrajnie różne uczucia. Udaje mu się całkiem nieźle łączyć kapłaństwo z ekonomią. Okazuje się, że toruński redemptorysta znalazł nowy sposób na zarabianie pieniędzy. O czym mowa?

Ojciec Tadeusz Rydzyk i finanse

Śledząc doniesienia medialne nie sposób nie zauważyć, że w ostatnich latach może liczyć na hojność ze strony państwa. W trakcie rządów Prawa i Sprawiedliwości podmioty związane z ojce Rydzykiem otrzymały z budżetu państwa ponad 325 milionów złotych. Na najchojniejsze wsparcie toruńskie imperium Rydzyka może liczyć ze strony resortów kultury, sprawiedliwości oraz funduszu ochrony środowiska.

Ojciec Tadeusz Rydzyk / YouTube: Radio Maryja
Ojciec Tadeusz Rydzyk / YouTube: Radio Maryja
Ojciec Tadeusz Rydzyk / YouTube: Radio Maryja

Taki stan rzeczy może jednak skończyć się z nastaniem nowej władzy. Przedsiębiorczy duchowny postanowił działać za wczasu i zapewnić sobie stałe dofinansowanie dla prowadzonej przez siebie uczelni. Sposobem na to, aby do instytucji stworzonych przez toruńskiego redemptorystę płynęły pieniądze mają być praywatne spółki, które miałyby występować w roli mecenatów.

"Trzeba być pewnym. Tak myślę, jak to zrobić. Może znajdą się takie spółki, a jest ich bardzo dużo: wspieraj uczelnię. Tak jest w Ameryce" - stwierdził ojciec Tadusz Rydzyk.

Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube @ Plotki Rozrywka
Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube @ Plotki Rozrywka
Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube @ Plotki Rozrywka

Wsparcie dla instytucji powinno zdaniem ojca Rydzyka nastąpić jak najszybciej, bo w naszym kraju daje się zauważyć coraz więcej groźnych zdaniem duchownego zmian, które przychodzą do nas z zachodu. Toruński redemptorysta nie pokusił się jednak o wskazanie, jakie przemiany ma na myśli.

Jak oceniacie najnowszy pomysł ojca Rydzyka?

To też może cię zainteresować: Ewa Krawczyk już wszystko zaplanowała. Co się z nią stanie, gdy uda się na "Tamten Świat"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Plotki o kryzysie w związku Kate Middleton i Williama się wzmagają. Zachowanie księżnej nie pozostawia złudzeń. Co zrobiła

O tym się mówi: Mąż Oli Kwaśniewskiej zdradził ich wielką tajemnicę. Spekulowano o tym od dawna. Kuba Badach wreszcie rozwiał wszelkie wątpliwości