Media obiegła niepokojąca informacja na temat traumy, jaką przeżyła w dzieciństwie Agata Kornhauser-Duda. Całkiem niedawno sporą popularność zdobyła książka autorstwa 73-letniego Juliana Kornhausera, ojca obecnej pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy.

Traumatyczne wspomnienia sprzed lat

Jak podaje “JastrzabPost”, Uznawany za wybitnego polskiego poety tak zwanej Nowej Fali, Julian Kornhauser opublikował w 1995 roku pozycję “Dom, sen i gry dziecięce. Opowieść sentymentalna”. Według opinii publicznej książka ta była dotychczas głównym źródłem wiedzy o rodzinie żony obecnego prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy.

Każdy, kto poznał treść w tej książki zauważył, że nie ma tam zbyt wiele informacji dotyczących dzieciństwa pierwszej damy, o czym wspomina w swojej książce pod tytułem “Agata Kornhauser-Duda – Pierwsza Dama Rzeczypospolitej”, autorka Anna Nowak.

Wielu Polaków bardzo dobrze pamięta czasy stanu wojennego, które zapisały się na kartach historii bardzo mroczny i ponury sposób. Nie ulega wątpliwości, że wydarzenia te mocno ukształtowały tych, który dotknęły najbardziej.

Agata Duda była w dzieciństwie świadkiem sceny, jaka rozegrała się w wielu innych polskich rodzinach i domach w owym czasie. Anna Nowak opisała w swojej książce moment, w którym ówczesna milicja zawitała na progu ich domu, by aresztować jej tatę - „Tato! Tato…! Milicja do ciebie!”, zawołało skonsternowane dziecko, które stanęło jak skamieniałe w progu, przez co funkcjonariusze nie wiedzieli, czy przestawiać dziewczynkę i wejść, czy może czekać, aż samo ustąpi, dlatego stali cały czas w progu, co nie bardzo licowało z ich milicyjną godnością – relacjonuje w swojej książce Nowak wydarzenia sprzed 40 lat. „Po pana przyszliśmy”, odpowiedział jeden z nich - widnieje w opisie.

Julian Kornhauser został aresztowany pod zarzutem aktywności uderzającej we władzę ludową. Możemy być pewni, że ten obraz w rękę się w pamięć obecnej pierwszej damy na zawsze.

O tym się mówi: Krzysztof Jackowski ostrzega. Tak można stracić wszystkie pieniądze. "Następnego dnia się budzisz i masz pół miliona długu"

Zerknij: 500 plus również dla seniorów. Kto może skorzystać z dodatkowego wsparcia finansowego