Jak podaje portal "Wirtualna Polska", w miniony weekend w wielu polskich miastach odbyły się prounijne demontracje. Do manifestacji deklarujących poparcie dla pozostania Polski w Unii Europejskiej odniósł się premier Mateusz Morawiecki. Padły mocne słowa.

Mocne słowa premiera Morawieckiego w sprawie polexitu

W niedziele popołudniu w wielu większych i mniejszych miejscowościach w Polsce, odbyły się manifestacje poparcia dla naszego członkostwa w Unii Europejskiej. Najliczniejsza z nich odbyła się w Warszawie. Po zakończeniu demontracji w stolicy lider PO Donald Tusk napisał w mediach społecznościowych: "Ciąg dalszy nastąpi...".

"Polexit to fake news" - stwierdził z kolei premier Morawiecki komentując niedzielne manifestacje poparcia dla członkowstwa Polski w UE. Zdaniem premiera jest to coś, czym opozycja próbuje przykryć swój brak pomysłu na miejsce naszego kraju we wspólnocie. Szef rządu podkreślił, że żadne zobowiązania Polski wobec UE nie tracą swojej mocy. "Unia to zbyt poważna Wspólnota, by przenosić ją w świat bajkowych opowieści" - stwierdził Morawiecki.

Premier Morawiecki stwierdził, że liderzy opozycji sięga po takie metody, bo nie żyją faktami, ale złudzeniami. Zarzucił im również próbę oszukiwania nie tylko samych siebie, ale również współobywateli. Szef rady ministrów dodał, że podobne orzeczenia do tego, wydanego przez krajowy Trybunał Konstytucyjny wydały podobne organy w innych państwach m.in. we Francji, Danii, Niemczech, Włoszech i w Czechach.

Zdaniem premiera Morawieckiego w orzeczeniach tych wskazywano, że instytucje unijne przekraczają wyznaczone w traktatach ramy kompetencji i właśnie w takim zakresie kolidują z konstytucjami poszczególnych państw członkowskich. Szef rządu podkreślił, że unia nie tylko przynosi swoim członkom korzyści, ale także wyzwania, jakim trzeba sprostać.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Naukowcy oszacowali, które miejsca na Ziemi będą najbezpieczniejsze w kluczowym momencie. Czy wymienili Polskę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gwiazda serialu "Dynastia" na ślubnym kobiercu. Jak teraz wygląda 61-letnia Fallon Carrington

O tym się mówi: Wróżbita Maciej ostrzega. Czekają nas czasy jeszcze gorsze, niż obecne. O co chodzi