Jak podaje portal "O2", siostra Małgorzata Chmielewska w mediach społecznościowych zamieściła niezwykle poruszający post. Opisała w niej dramatyczną sytuację seniorów w naszym kraju. Nie zabrakło odniesień do tego, co dzieje się na granicy Polsko-Białoruskiej.

Dramatyczna sytuacja seniorów

Siostra Małgorzata Chmielewska ze Wspólnoty "Chleb Życia" opisała w mediach społecznościowych sytuację, w której 72-letnia seniorka przez dwa miesiące nie otrzymywała z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych świadczenia. Kobieta ta, jest mieszkanką wspólnotowego domu pomocy społecznej w Zochcinie.

Siostra Małgorzata Chmielewska/Youtube @Maskacjusz TV
Siostra Małgorzata Chmielewska/Youtube @Maskacjusz TV
Siostra Małgorzata Chmielewska/Youtube @Maskacjusz TV

Po wielu próbach jednemu z pracujących tam księży udało się skontaktować z ZUS-em i dowiedzieć się z jakiego powodu świadczenie emerytalne nie trafia do seniorki. Okazało się, że ZUS uznał ją za zmarłą. "Osoby 70+ plus - uwaga. System przewiduje wasz koniec w wieku 72 lat. Dalsze życie na własny koszt i własną odpowiedzialność" - napisała emocjonalnie zakonnica.

Okazuje się, że nie jest to jedyny przypadek. Do księdza napisał znajomy, którego ojciec musiał się zmierzyć z podobną sytuacją. Urzędnicy kazali seniorowi pojawić się osobiście w ZUS-ie by mógł udowodnić, że faktycznie żyje.

Siostra Chmielewska wskazała również, że w ośrodku w Zochcinie inna pensjonariuszka nie dostawała przez kilka miesięcy zasiłku stałego, bo urzędnicy stwierdzili, że nie mieli pewności, czy kobieta nadal tam przebywa. Zakonnica skwitowała to mocnymi słowami, że aby się upewnić, wystarczyło tylko zadzwonić, ale urzędnicy zdecydowali się "stracić pewność i przyoszczędzić". "Jeśli tak traktujemy siebie nawzajem, to czy dziwi to, co się dzieje na polsko-białoruskiej granicy?" - dodała siostra Chmielewska.

Spotkało was coś podobnego?

To też może cię zainteresować: Wiadomo, jak wyglądają relacje Martyny Wojciechowskiej i Przemka Kossakowskiego. Czy małżonkowie nadal mają ze sobą kontakt

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zima zbliża się wielkimi krokami. Synoptyk zdradza, kiedy możemy spodziewać się pierwszych opadów śniegu

O tym się mówi: Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Padły mocne słowa