Jak podaje portal "Super Express", prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oznajmił członkom swojej partii, że na początku 2022 roku planuje odejść z rządu. Wiadomo, co wpłynęło na jego decyzję. Wiadomo, co jest dla niego najważniejsze.

Decyzja zapadła

O tym, że Jarosław Kaczyński zrezygnuje z zasiadani w rządzie spekulowano już od dłuższego czasu. Wielu obserwatorów polskiej sceny politycznej wskazywało, że rezygnacja prezesa PiS z funkcji przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych jest tylko kwestią czasu.

Jarosław Kaczyński/Youtube @TVP Info
Jarosław Kaczyński/Youtube @TVP Info
Jarosław Kaczyński/Youtube @TVP Info

Do rezygnacji ma dojść już na początku 2022 roku. Jarosław Kaczyński zdecydował się wejść do rządu, aby pełnić tam rolę "buforu" między premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. Decyzja prezesa PiS nie jest zaskoczeniem dla prof. Antoniego Dudka.

Jak wskazuje Dudek, Kaczyński odchodzi z rządu, aby w pełni skoncentrować się na partii i przygotowaniu jej do wyborów parlamentarnych, które mają się odbyć w 2023 roku. Podkreśla, że partia jest dziełem życia Jarosława Kaczyńskiego i jest dla niego najważniejsza. Od dłuższego czasu mówi się o tym, że rządowa aktywność prezesa ogranicza jego czas na zajęcie się sprawami partii. To z kolei negatywnie odbija się na zarządzaniu strukturami.

Prof. Antoni Dudek/ YouTube @Świat Rolnika
Prof. Antoni Dudek/ YouTube @Świat Rolnika
Prof. Antoni Dudek/ YouTube @Świat Rolnika

"Partia jest zaniedbana, dlatego prezes musi zdyscyplinować posłów, partię i szykować PiS na wybory" - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" jeden z polityków PiS. Jednocześnie politycy partii Kaczyńskiego nie ukrywają, że pomimo odejścia z rządu, Kaczyński nadal będzie miał wpływ na decyzję rządu.

Was też nie zaskoczyła decyzja Jarosława Kaczyńskiego?

To też może cię zainteresować: Rząd podjął decyzję, która zmusi wielu Polaków do poważnego wydatku w 2022 roku. Chodzi o telewizor

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dzieje się w 8 sezonie "Rolnik szuka żony". Sołtys przerwał milczenie na temat Elżbiety

O tym się mówi: Zarobki duchownych zwalają z nóg. Wiele osób może o takich kwotach tylko pomarzyć