Jej dom był ubogi. Urodziła się 7 maja 1981 roku w Cearze w Brazylii. Jej tata ożenił się z inną panną młodą, dlatego 23 lata temu mieszkała z tatą i jego drugą żoną. Jej matka zmarła. Mają paskudną rodzinę i źle żyją w domu.

Marii Audete ma już czterdzieści lat

Dora, mimo swojego stanu, nadal opiekuje się macochą, uważa bowiem, że to jej pasja, a dziecko zostaje zesłane od Boga jako dar i pragnienie życia. Maria do dziś żyje jako dziecko, które nie potrafi się przejmować ani nawet mówić o własnych potrzebach. Według doktorantów z Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu w Ceara ich stan spowodowany był poważnym przypadkiem wrodzonej nadczynności tarczycy.

Urodziła się bez lub z minimalnym poziomem hormonu tarczycy. Tarczyca jest źródłem twojego ciała i twojego metabolizmu. Jeśli nie zadziała, twoje ciało nie może rosnąć ani rozwijać się. Ponieważ pieniądze na diagnostykę dla jej rodziny nie były dostępne, lekarze nie mogli odkryć na czas jej choroby, dolegliwość Marii trwała nadal. Zostało to dokładnie wykryte dopiero w wieku 8 lat i było już za późno, aby cokolwiek zrobić.

Tarczyca to mały gruczoł motylkowy z przodu szyi. Tworzy tetrajodotyroninę (T4) i trijodotyroninę (T3), dwa kluczowe hormony, które regulują wykorzystanie energii przez komórki. Uwalnianie tych hormonów reguluje pracę tarczycy. Nadczynność tarczycy występuje, gdy tarczyca wytwarza zbyt dużo T4, T3 lub obu. Rozpoznanie i leczenie podstawowej przyczyny nadczynności tarczycy może złagodzić objawy i uniknąć konsekwencji.

O tym się mówi: "Kevin sam w domu" w nowej odsłonie. Trailer wzbudził w widzach mieszane uczucia

Zerknij tutaj: Kamil Stoch już zaciera ręce. Nie można przegapić jego zapału przed tym, co za chwilę się zacznie. O co chodzi