Nie ulega wątpliwości, że seniorzy z emeryturami poniżej wartości minimalne, osoby samotne, czy wymagające stałej opieki, a także rodziny wielodzietne są najbardziej wrażliwym na niedobory środowiskiem.

W medialnych reportażach wielokrotnie mogliśmy poznać historię osób znajdujących się w skrajnie złej sytuacji finansowej, często z powodu fatalnych decyzji urzędników. Bywa tak, że dopiero interwencja telewizji jest w stanie przymusić bezdusznych urzędników do podjęcia decyzji nie uderzającej w godność obywatela.

Wsparcie otrzymają ci, którym grozi brak możliwości ogrzania się w sezonie grzewczym?

Portal "Money" informuje, że według PAP rządzący zaplanowali na 2022 rok dopłaty do prądu dla określonych grup społecznych, a zaplanowana na ten projekt kwota to 1,5 miliarda złotych. Kto może zatem liczyć na dopłatę do ogrzewania? Media określają te środowiska jako narażone na ubóstwo energetyczne, czyli takie, których może nie być za chwilę stać na opłacenie rachunków.

Jak wiemy, w zależności od pewnych czynników, wielu Polaków zmuszonych jest do wymiany pieców węglowych na systemy grzewcze objęte ewentualną dotacją na ową wymianę. Wielu z obywateli musi zdążyć ze wszystkim do końca tego roku. Zasady otrzymania dotacji są takie, że najpierw należy zainwestować własne pieniądze w wymianę ogrzewania i w inne związane z tym formalności, jak projekt przebudowy, wykazać wykonanie i dopilnowanie wszelkich wymaganych czynności i procedur, by móc później wnioskować o dotację jako INWESTOR.

Niestety kwoty związane z tym procesem są dość spore i wielu Polaków zwyczajnie nie będzie w stanie bezboleśnie dopełnić narzuconego przez rząd obowiązku. To może się w przyszłości także wiązać ze wzrostem dotychczasowych rachunków za ogrzewanie - czy to gazowe, czy elektryczne.

Jak wiemy, ogrzewanie węglem jest znacznie tańszą opcją ogrzewania, niż dwie powyższe. W związku z tym, że wielu ludzi może grozić brak możliwości ogrzania się w sezonie grzewczym, rząd postanowił wyznaczyć konkretne grupy społeczne najbardziej narażone na owe ubóstwo energetyczne, którym zaplanowano przyznać dofinansowanie do prądu w 2022 roku.

Po wymianie systemu grzewczego, wszystkim Polakom oberwie się po kieszeni, jednak tylko niektórzy będą mogli liczyć na jakąkolwiek rekompensatę.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Uczniowie szczerze o Agacie Dudzie. Jaką nauczycielką jest pierwsza dama RP

Zerknij: Poczta Polska naliczyła mężczyźnie pokaźny rachunek za nieopłacany abonament RTV. Decyzja sądu wielu zaskoczyła