Jak podaje portal "Lelum", zmarł David H. DePatie, który stworzył Różową Panterę. Widzowie na całym świecie zakochali się w zabawnej postaci stworzonej przez DePatiego. Także w Polsce mogliśmy śledzić losy wyjątkowego i kultowego bohatera.

Nie żyje David H. DePatie

David H. DePatie był amerykańskim producentem filmowym i telewizyjnym. Podobnie jak jego tata, zatrudniony był w studiu Warner Bross. Wśród produkcji, jakimi się tam zajmował znalazł się m.in. Królik Bugs, czy Ptaszek Tweety. W 1963 roku wspólnie z Frizem Frelengiem postawił na samodzielność.

Panowie założyli własny biznes - DePatie-Freleng Enterprises. Firma zajmowała się produkcją. Największym sukcesem okazało się dla nich stworzenie Różowej Pantery. W 1964 roku David H. DePatie otrzymał Oskara za najlepszy krótkometrażowy film animowany "The Pink Phink".

Różowa pantera nie była jedynym dziełem DePatiego. Wyprodukował również "The Incredible Hulk", "The Grinch Grinches the Cat in the Hat", "Spider-Woman" (serial z 1979 roku), "Spider-Man" (serial z 1981 roku), "Powrót na Planetę Małp", czy "Miś, który przespał święta".

David H. DePatie przyszedł na świat 24 grudnia 1929 roku. Swoją pracę zaczął w 1961 roku w Worner Bross, gdzie zajmował się nadzorowaniem działu produkcji animowanych. Od początku miał świadomość, że dział ma przed sobą raczej krótką przyszłość, dlatego zdecydował się działaś na własny rachunek. To okazało się dobrym krokiem.

Artysta zmarł śmiercią naturalną w wieku 91 lat. Odszedł 23 września 2021 roku.

Należycie do grona fanów różowej pantery?

To też może cię zainteresować: Niepokojące zapowiedzi Krzysztofa Jackowskiego. Już niebawem ma dojść do budzących lęk wydarzeń. Co ma z nimi wspólnego premier Morawiecki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nie milkną echa zapowiedzi odejścia Jarosława Kaczyńskiego z rządu. Wiadomo ile na stanowisku zarobił prezes. Kwota robi wrażenie

O tym się mówi: Rząd przeznacza 1,5 miliarda złotych na dopłaty do prądu. Kto i kiedy może liczyć na wsparcie