500 plus jest jednym z najbardziej znanych i popularnych rodzinnych programów w Polsce. Obejmuje on rodziców i opiekunów dzieci do osiemnastego roku życia. Program 500 Plus okazał się być sporą pomocą dla wielu rodzin z dziećmi.

Spore zmiany w programie 500 Plus. Nowelizacja już uchwalona w Sejmie

W 2022 roku jednak mają nastąpić spore zmiany w rodzinnym programie 500 plus. Wciąż będzie trzeba pamiętać o złożeniu wniosku w celu otrzymania dodatku, jednak będą też zmiany, o których lepiej wiedzieć, zanim zaplanuje się wydatki.

Z racji tego, że rząd wciąż propaguje Polskę bezgotówkową, a jednocześnie wprowadza zmiany w ustawie, aby przedsiębiorcy nie mogli odmówić klientom przyjęcia gotówki, zmiany w sposobie wypłacenia świadczenia 500 Plus także mogą mocno namieszać w głowach beneficjentów.

Okazuje się bowiem, że od 2022 roku wnioski o przyznanie świadczenia rodzinnego 500 Plus będzie można składać wyłącznie drogą elektroniczną, ale to nie wszystko odnośnie zmian. Digitalizacja sięga zenitu, o czym przestrzegał w swym poście na Facebooku Wróżbita Maciej pisząc, że będzie nam narzucona nowa technologia.

Kolejną zmianą w świadczeniu 500 Plus będzie sposób jego wypłacenia beneficjentom. Nie będzie już można otrzymać do ręki gotówki. Wypłaty świadczeń będą się odbywały jedynie w formie bezgotówkowej.

Dodatkowo należy wiedzieć, że wedle uchwalonej już w Sejmie nowelizacji, za obsługę programu 500 Plus odpowiedzialny będzoe od 2022 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Sarah Jessica Parker i Kim Cattrall zakończyły waśnie. Co dalej z serialem

Zerknij: Książę William podjął niezwykle ważną decyzję dotyczącą najstarszego syna. Czy Królowa Elżbieta II będzie w stanie się z tym pogodzić. O co chodzi

Nie przegap: Niepokojące zapowiedzi Krzysztofa Jackowskiego. Już niebawem ma dojść do budzących lęk wydarzeń. Co ma z nimi wspólnego premier Morawiecki