Firma Rochstar S.A. użyła piosenki wokalisty Dawida Podsiadło, wykonując jej cover podczas widowiska "Wolność we krwi" 15 sierpnia 2018 roku. Tego dnia, na warszawskim placu Piłsudskiego, o godzinie 20:30 rozpoczęło się na żywo widowisko zorganizowane i zrealizowane z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Producent widowiska "Wolność we krwi" przeprosił Dawida Podsiadło za użycie covera piosenki "Nieznajomy"

Upamiętniające setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nowatorskie widowisko "Wolność we krwi" stało się powodem waśni, jaka trwała przez trzy lata między producentem, firmą Rochstar S.A., a piosenkarzem Dawidem Podsiadło, którego piosenka pod tytułem "Nieznajomy" została użyta podczas realizacji 15 sierpnia 2018 roku.

Wystawione na żywo przedstawienie łączyło w sobie elementy filmowe, teatralne i muzyczne. Jeden z detali tego ostatniego elementu został użyty bez wiedzy artysty, który dopiero po trzech latach oczekiwania doczekał się przeprosin. Firma Rochstar S.A. wydała oficjalne oświadczenie, w którym padły wyjaśnienia o wprowadzeniu ich w błąd przez "organizację zbiorowego zarządzania", co zaowocowało umieszczeniem w scenariuszu piosenki "Nieznajomy", której współkompozytorem i współautorem jest wokalista Dawid Podsiadło.

Jak dodano w oświadczeniu, gdy dowiedzieli się o tym, że artysta nic nie wie na temat użycia jego piosenki, nie mogli już jej wycofać ze scenariusza. To jednak nie wszystko, co znalazło się w oświadczeniu - Jednocześnie Rochstar S.A. zapewnia, że przestrzega wszelkich zasad – rozliczenie z tytułu wykonania wskazanego wyżej utworu nastąpiło za pośrednictwem właściwej organizacji zbiorowego zarządzania reprezentującej autora. Rochstar S.A. - czytamy.


YouTube/Narodowy Bank Polski

O tym się mówi: Kondolencje płyną z całej Polski. Odeszła gwiazda serialu "Barwy szczęścia". W sieci pojawiło się pożegnanie

Zerknij: Minister Zdrowia Adam Niedzielski mówi o zamknięciu cmentarzy 1 listopada. Czy szykuje się powtórka wydarzeń z ubiegłego roku