Jak podaje portal "Wirtualna Polska", epidemia koronawirusa przyspiesza. Tylko w czwartek 14 października resort zdrowia informował o 3 tys. nowych przypadków. Dziś jest ich tylko nieco mniej - 2771. Patrząc na rosnące liczby, wiele osób zastanawia się, czy nie dojdzie do powtórki wydarzeń z ubiegłego roku, kiedy rządzący z dnia na dzień zdecydowali się zamknąć cmentarze na 1 listopada. Głos w sprawie zabrał Adam Niedzielski, szef resortu zdrowia.

Cmentarze zamknięte 1 listopada?

Adam Niedzielski w rozmowie z dziennikarzami "Wirtualnej Polski" odniósł się do sytuacji epidemicznej w naszym kraju w kontekście zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych. Szef resortu zdrowia wskazał, że obecnie jesteśmy w zupełnie innej sytuacji niż miało to miejsce w roku ubiegłym. Wszystko za sprawą szczepień.

Zdaniem Niedzielskiego w tym roku nie będziemy mieli do czynienia z nagłym i gwałtownym skokiem liczby zakażonych koronawirusem osób. W 2020 roku sytuacja była znacznie bardziej dramatyczna. Minister przypomniał, że wówczas w ciągu tygodnia liczba zakażeń wzrosła z 3 do 9 tysięcy.

Dodał, że w związku ze znacznie wolniejszym rozwijaniem się epidemii, nie ma konieczności podejmowania tak gwałtownych i zaskakujących nas z dnia na dzień działań. Wolniejszy rozwój epidemii zawdzięczamy skutecznej barierze w postaci szczepień. Zapewnił, że rząd nie przewiduje zamykania cmentarzy 1 listopada.

Polacy ruszyli na cmentarze już w piątek! / YouTube: Emily's Guide to Krakow
Cmentarz/ YouTube: Emily's Guide to Krakow
Cmentarz/ YouTube: Emily's Guide to Krakow

"Miałem już przyjemność rozmawiać na ten temat z premierem i ustaliliśmy, że żadnych takich środków nie będziemy podejmowali" - dodał Niedzielski.

Myślicie, że to stanowisko rządu nie ulegnie zmianie?

To też może cię zainteresować: Nie milkną echa zapowiedzi odejścia Jarosława Kaczyńskiego z rządu. Wiadomo ile na stanowisku zarobił prezes. Kwota robi wrażenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dagmara Kaźmierska postanowiła szczerze opowiedzieć o trudnym okresie swojego życia. Zdradziła, jak wyglądał jej pobyt w więzieniu

O tym się mówi: Andrzej Grabowski przyłapany z nową partnerką. Czy para już niebawem stanie na ślubnym kobiercu