Jak podaje "Super Express", Ryszard Terlecki został zabrany przez karetkę do szpitala. Aktualnie przebywa w Uniwersyteckim Szpitalu w Krakowie, a jego stan jest ponoć poważny. Trafił tam prawdopodobnie w wyniku ataku woreczka żółciowego.

Niezbędna była operacja, którą podbno miał przeprowadzić specjalnie wezwany na miejsce znany chirurg - profesor Andrzej Matyja. Lekarz jednak nie potwierdził tych doniesień i oznajmił, że obowiązuje go tajemnica lekarska.

Zabieg nie był dla polityka bezpieczny ze względu na jego podeszły wiek. Terlecki jest najstarszym w Polsce parlamentarzystą.

Atak woreczka żółciowego jest ściśle związany z kamicą nerek, z którą zmaga się nawet 20 procent populacji. Mimo tego, że jesto to powszechny problem, ataki mogą być naprawdę niebezpieczne. W skarajnych przypadkach prowadza nawet do martwicy. Po operacyjnym leczeniu ostrego zapalenia pęcherzyka żółciowego przez kolejne miesiące nie można wykonywać żadnych ostrych ruchów ani podnosić ciężkich przedmiotów. W "Super Expressie" czytamy:

Zapalenie pęcherzyka żółciowego, to częste powikłanie kamicy żółciowej, czyli tzw. kamieni, czy też złogów w żółci. Do ataku dochodzi, gdy zablokowany zostanie odpływ żółci. Zalegająca żółć i produkty jej przemiany chemicznej doprowadzają do stanu zapalnego.

Politykowi życzymy zdrowia.

To również może Cię zainteresować: Agata Młynarska mierzy się z ciężką dolegliwością. Musiała zmienić styl życia

Zobacz także: Niesamowity gest ze strony Edyty Górniak. Wokalistka wspiera znajomych z branży