Jak przypomina portal "Super Express", Jarosław Kaczyński raczej niechętnie udziela wywiadów. Zdarza się jednak, że decyduje się na kontakt z mediami. W jednym z ostatnich wywiadów zdradził, jaka przyszłość czeka premiera Mateusza Morawieckiego i jego rząd. Czy szef rady ministrów ma powody do zadowolenia?

Jarosław Kaczyński mówi o przyszłości rządu

Jarosław Kaczyński zdecydował się udzielić wywiadu tygodnikowi "W Sieci". W trakcie rozmowy padło pytanie dotyczące obecnie urzędującego premiera Mateusza Morawieckiego i tego, czy poprowadzi on rząd do wyborów parlamentarnych w 2023 roku. Prezes Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że na ten moment nie widzi konieczności zmiany premiera.

Zdaniem Kaczyńskiego zmienianie szefa rządu i jego gabinetu byłoby "przedsięwzięciem wielce ryzykownym". Podkreślił również, że Mateusz Morawiecki jest człowiekiem "niezwykle sprawnym i odpornym", co miały potwierdzić ostatnie obrady Sejmu. Wygląda na to, że premier nie musi obawiać się utraty pozycji.

Mateusz Morawiecki/ screen youtube
Mateusz Morawiecki/ screen youtube
Mateusz Morawiecki/ screen youtube

Jarosław Kazyński o odejściu z rządu

W wywiadzie padło również pytanie o odejście samego Jarosława Kaczyńskiego z rządu. Prezes PiS stwierdził, że od początku jego pojawienie się w rządzie było ukierunkowanie na wykonanie kilku zadań "związanych z koniecznym wzmocnieniem państwa". Dodał, że jego zadaniem wbrew powszechnej opinii, nie było nadzorowanie premiera Morawieckiego.

Chciał wykorzystać swoją pozycję do tego, by zwiększyć nakłady na uzbrojnie, uporządkować kwestie związane z wprowadzaniem stanów wyjątkowych i zarządzaniu kryzysowym oraz kilku innych "dużych zmian w prawie".

Jarosław Kaczyński / YouTube: TVP Info
Jarosław Kaczyński / YouTube: TVP Info
Jarosław Kaczyński / YouTube: TVP Info

Co sądzicie o wywiadzie udzielonym przez Kaczyńskiego?

To też może cię zainteresować: Na planie "Dzień dobry TVN" doszło do niezbyt bezpiecznej wpadki. Mogło skończyć się źle

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Adele opowiedziała o reakcji syna na rozstanie z Simonem Konckim. 8-latek wciąż nie może się z tym pogodzić

O tym się mówi: Z życia wzięte. Biblijne sceny nad morzem. Setki stanęły w rzędach i nic nie mówili. Co im się stało