Jak podaje poral "Super Express", Ryszard Terlecki trafił na stół operacyjny z powodu woreczka żółciowego. Specjalnie ze względu na wicemarszałka do szpitala został ściągnięty prezes Naczelnej Izby Lekarskiej prof. Andrzej Matyja. Kulisy zabiegu polityka PiS wywołały u niektórych osób oburzenie. Z jakiego powodu?

Zabieg marszałka Terleckiego a problemy służby zdrowia

Od lat wielu Polaków narzeka na długie oczekiwani na wizytę u specjalisty. Niestety dla wielu naszych rodaków długie oczekiwanie na zabiegi operacyjne jest przykrą koniecznością. Zdarza się, że trzeba na nie czekać nie tygodnie, czy miesiące, ale lata. Tym większe oburzenie wywołuje w ludziach fakt, że czołowi politycy na zabiegi nie muszą czekać - mało tego, ściągani są specjalnie dla nich najlepsi specjaliści.

Tak było w przypadku wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego z PiS. Polityk przez kilka dni zmagał się z bólem. Kiedy okazało się, że był on wywołany przez atak woreczka żółciowego, Terlecki trafił do szpitala uniwersyteckiego w Krakowie. Z informacji medialnych wynika, że do placówki ściągnięto prof. Andrzeja Matyję, który miał osobiście przeprowadzać zabieg.

Ryszard Terlecki/YouTube @KORWiN vs UE i SEJM
Ryszard Terlecki/YouTube @KORWiN vs UE i SEJM
Ryszard Terlecki/YouTube @KORWiN vs UE i SEJM

Niestety na takie przywileje nie może liczyć przeciętny Kowalski. Cytowana przez portal "Super Express" Teresa Niewiadomska wskazuje, że choć ma za sobą udar i dwa zawały na wizytę do kardiologa musi czekać co najmniej pół roku, a czasem nawet osiem miesięcy. Dodaje, że na operację stawu kolanowego czekała aż trzy lata.

Z danych Fundacji Watch Health Care opublikowanych w raporcie z września 2021 roku wynika, że choć czas oczekiwania do specjalistów uległ nieznacznemu skróceniu, to nadal trzeba czekać na poradę średnio 3-4 miesiące. "Kolejki w służbie zdrowia są straszne, do tego stopnia, że nie wiadomo, czy człowiek dożyje" - stwierdziła pani Teresa.

Lekarz i pacjent/ YouTube @Centrum e-zdrowia
Lekarz i pacjent/ YouTube @Centrum e-zdrowia
Lekarz i pacjent/ YouTube @Centrum e-zdrowia

A jakie jest wasze zdanie na temat?

To też może cię zainteresować: Beata Szydło w centrum zdarzenia drogowego. Wszystko stało się nagle. Jak do tego doszło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Moja mama zostawia na progu sól i goździki. Na początku nie rozumiałam,a teraz powtarzam za nią

O tym się mówi: Policja wydała ważny apel. Mundurowi coraz częściej pojawiają się na cmentarzach. O co chodzi