Jak podaje portal "Super Express", w ciągu najbliższych dni pogoda mocno nas zaskoczy. Synoptycy prognozują ocieplenie. Na termometrach zobaczymy nawet 20 stopni Celsjusza! Niestety należy spodziewać się wystąpienia niebezpiecznych zjawisk. Gdzie będzie najgorzej?

Pogoda na najbliższe dni

Pogoda w najbliższych dniah mocno nas zaskoczy. Czeka nas spore ocieplenie, w części kraju na termometrach zobaczymy 20 stopni! Niestety spokój w pogodzie nie potrwa długo. Już w nocy ze środy na czwartek na aurę w naszym kraju będzie wpływał niż Hendrik. W południowej części Europy za poodę odpowiada rozległy wyż Philine i to właśnie różnica ciśnień pomiędzy tymi dwoma układami barycznymi, przyczyni się do pojawienia się silnego wiatru w Polsce i Europie.

Z samym niżem związane są również fronty atmosferyczne. Pomimo pochmurnego poranka wraz z upływem dnia należy się spodziewać większych przejaśnień. Najpóźniej przejaśnienia pojawią się w północno-wschodniej części Polski. W zachodniej, północnej i centralnej części kraju mogą pojawić się przelotne opady deszczu.

Na Zachodzie oraz w Małopolsce termometry pokażą najwyższe wartości temperatur - 20 stopni Celsjusza. Niewykluczone, że lokalnie może wzrosnąć do nawet 22 stopni. W głębi kraju będzie nieco chłodniej - maksymalnie do 19 stopni. Na Wschodzie będzie najchłodniej - maksymalnie do 15 stopni.

Wiatr na obszarze całego kraju będzie umiarkowany i silny. W godzinach wieczornyh należy spodziewać się wzrostu jego prędkości. Najsilniej powieje na Pomorzu (do 60 km/h), w rejonach podgórskich (do 75 km/h) i w górach (do 100 km/h). Silny wiatr może łamać gałęzie i stanowić zagrożenie dla naszego życia i zdrowia.

Jak pogoda wpływa dziś na wasze samopoczucie?

To też może cię zainteresować: Czasem zwykły banknot może być wart fortunę. Warto obejrzeć te, które mamy w portfelu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czasem zwykły banknot może być wart fortunę. Warto obejrzeć te, które mamy w portfelu

O tym się mówi: GIF wycofuje z aptek popularny lek. W preparacie dokonano zaskakującego znaleziska