Jak przypomina portal "O2", Franek Broda jest znanym aktywistą działającym na rzecz mniejszości seksualnych, a prywatnie siostrzeńcem szefa rady ministrów Mateusza Morawieckiego. W tym roku młody chłopak zdawał będzie maturę. Ostatnio poprosił internautów o wsparcie finansowe. Jak przyznaje sam nie może podjąć pracy. Z jakiego powodu?

Wsparcie finansowe dla siostrzeńca premiera Morawieckiego

Franek Broda poprosił internautów o wsparcie finansowe. Jak przyznał siostrzeniec premiera, natłok zajęć nie pozwala mu na podjęcie pracy. Chłopak nie tylko przygotowuje się do egzaminu maturalnego, ale w dalszym ciągu bardzo aktywnie włącza się w działalność na rzecz osób należących do mniejszości seksualnej.

Franek Broda/YouTube @Radio Zet
Franek Broda/YouTube @Radio Zet
Franek Broda/YouTube @Radio Zet

Aby zebrać niezbędne mu środki postanowił założyć zbiórkę na stronie "Zrzutka". Franek Broda bardzo szczegółowo wyjaśnił, na co przeznaczy zebrane w czasie zbiórki pieniądze. Okazuje się, że środki mają być przeznaczone na jego działalność aktywistyczną. "Sytuacja wygląda tak, że praktycznie ciągle muszę jeździć Wrocław - Warszawa a koszt przejazdu to od 35 zł do 50 zł w jedną stronę" - tłumaczy siostrzeniec premiera.

Widać przekaz Brody trafił do internautów, bo zaledwie w jeden dzień zebrano ponad tysiąc złotych. To więcej niż oczekiwał siostrzeniec premiera Mateusza Morawieckiego, jego celem było uzbieranie 600 zł.

Pod wpisem Franka Brody nie zabrakło komentarzy wspierających go w jego działalności społecznej. Wiele osób podkreślało, że chłopak powinien dalej działać oraz, że takie osoby jak on są "nadzieją".

Co sądzici o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Meghan Markle będzie oburzona. Cenną pamiątkę po księżnej Dianie otrzymała księżniczka Charlotte. Czy to miała dostać Lilibet

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wysokie ceny mocno dają się nam we znaki. W 2022 może być jeszcze gorzej. Domowe budżety mocno ucierpią

O tym się mówi: Przepowiednie Nostradamusa na 2022 rok mocno niepokoją. Czym będzie eliksir młodości

Z życia gwiazd: Prokuratura sporządziła akt oskarżenia wobec Beaty K. Co się w nim znalazło