Ulga mieszkaniowa obejmować może osoby sprzedające mieszkanie. W nowej interpretacji niespodziankę stanowi pewien detal, mianowicie sprzedający mieszkanie nie będą zmuszeni od owego dochodu odprowadzać podatku. Trzeba jednak spełnić warunek...

Jaką niespodziankę przygotował rząd?

Jeśli chodzi o sprzedaż mieszkania, ważne jest, aby uzyskać najlepszą poradę od agenta nieruchomości i zrobić wszystko, aby zmaksymalizować prezentację i marketing. W przeciwnym razie możesz mieć nieprzyjemne doświadczenie, uzyskać niższą cenę lub, co gorsza, w ogóle nie sprzedawać, pozostawiając Cię bez pieniędzy w kieszeni.

Warunkiem możliwości ominięcia płacenia podatku ze sprzedarzy mieszkania jest przeznaczenie uzyskanych tą drogą pieniędzy na cele mieszkaniowe" w ciągu pięciu kolejnych lat. Tak więc, gdy zechcemy kupić sobie inne mieszkanie, pieniądze pozostałe z nieopłąconego podatku można będzie wydać na kupno mieszkania, ale to nie wszystko.

jak wyjasnił minister finansów, ta zasada obejmować ma także remont i wykończenie mieszkania. Nie będzie trzeba także opłacać podatku za pieniądze po sprzedarzy mieszkania, gdy nabędziemy za te pieniądze kuchenkę, lodówkę, pralkę lub inny sprzęt AGD.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Serialowa Halinka Kiepska nie ma życia usłanego różami. Wciąż musiała żegnać swych mężów. O co chodzi

Zerknij: Joanna Opozda nie mogła powstrzymać łez. Miało to związek z jej nienarodzonym dzieckiem

Nie przegap: Czwarta fala epidemii koronawirusa nabiera rozpędu. Pojawiły się niepokojące informacje. Czy wirus ponownie podzieli nasz kraj na strefy