Jerzy Złotnicki zagrał między innymi w serialu "Klan", "M jak miłość", "07 zgłoś się", oraz w kultowym filmie "Miś". Artysta odszedł 6 października, a uroczystości pogrzebowe się już odbyły. Gdzie spoczął aktor?

Odeszła gwiazda "Klanu" i "07 Zgłoś się"

Jerzy Złotnicki miał swój debiut filmowy w 1948 roku, gdy wcielił się w postać Dawidka Liebermanna w wojennej produkcji reżyserii Aleksandra Forda pt. "Ulica Graniczna". Był absolwentem krakowskiego PWST, studia tam skończył w 1956 roku, zadebiutował wówczas na deskach teatru.

Na facebookowym profilu "Filmy polskie lat 1945-1989" pojawił się post opisujący karierę aktorską Jerzego Złotnickiego. W komentarzach pojawiło się mnóstwo wspomnień ról, w jakie wcielił się aktor, między innymi szefa gangu stręczycieli w serialu "07 Zgłoś się", w odcinku pod tytułem "Hieny". Odszedł w wieku 87 lat, spoczął w Konstancinie-Jeziornie, w aktorskiej kwaterze na parafialnym cmentarzu.

O tym się mówi: Edyta Górniak usłyszała propozycję, której nie można odrzucić. Czy przypomni nam kultową "Litanię"

Zerknij: Św. pamięci Krzysztof Kiersznowski wiedział, że odchodzi. Aktor cierpiał z powodu ciężkiej choroby, ale żył swoim życiem do końca

Nie przegap też tego: Dobre wiadomości dla seniorów. Część z nich jeszcze w tym tygodniu otrzyma dodatkową czternastą emeryturę