David Beckham ma zostać twarzą Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Katarze po podpisaniu ogromnej umowy. Transakcja przyniesie mu około 15 milionów funtów rocznie przez następne 10 lat, co w sumie daje ogromne 150 milionów funtów.

W mediach wybuchła afera i wszechogarniające oburzenie

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez David Beckham (@davidbeckham)

Były skrzydłowy Man United będzie ambasadorem przyszłorocznych Mistrzostw Świata i pomoże promować je na całym świecie. Będzie także ambasadorem Kataru przez wiele lat i pomoże mu rozwijać się na arenie międzynarodowej, donosi Tribuna.

Beckham poleciał do Kataru na początku tego miesiąca na tygodniową trasę koncertową, gdzie odwiedził nowe stadiony i spotkał się z dygnitarzami przed przyszłorocznym turniejem. Źródło powiedziało The Sun w Wielkiej Brytanii: „David wierzy w zaangażowanie Kataru w postęp i w to, że Mistrzostwa Świata — pierwsze, które odbędą się w świecie arabskim — mogą wywołać znaczącą pozytywną zmianę. „Głęboko wierzy w moc piłki nożnej w niwelowaniu różnic, ale, co najważniejsze, zauważył postęp w ważnych kwestiach”. Mistrzostwa Świata w Katarze spotykają się z ostrymi reakcjami wielu osób po tym, jak podobno 6500 pracowników zginęło podczas budowy nowych stadionów, na których będą odbywały się mecze.

Były pomocnik Manchesteru United, David Beckham, został wezwany do wypowiedzenia się na temat „głęboko dotyczących sytuacji praw człowieka w Katarze”, po doniesieniach, że zgodził się zostać ambasadorem piłki nożnej w tym kraju. Tak twierdzi dyrektor generalny Amnesty International UK Sacha Deshmukh, który chce, aby Beckham – który podobno został ambasadorem na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata FIFA 2022 – zajął się kwestiami praw człowieka w tym kraju.

Według Amnesty International, władzom Kataru nie udało się zbadać śmierci tysięcy pracowników migrujących w ciągu ostatnich 10 lat, mimo że istnieją dowody na powiązania między przedwczesnymi zgonami a niebezpiecznymi, niezwykle gorącymi warunkami pracy. Opublikowano 56-stronicowy raport pokazujący, że władze Kataru rutynowo wystawiały świadectwa zgonu robotnikom migrującym bez pełnego zbadania i przeprowadzenia dokładnych badań przyczyn ich śmierci, zamiast tego przypisując ich śmierć „przyczynom naturalnym” lub niejasno zdefiniowanym zawałom serca.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Katarzyna Dowbor zmaga się z poważną chorobą. Musi uważać, aby móc pracować w zawodzie. O co chodzi

Zerknij: Tajny syn księcia Karola i Camilli Parker-Bowles. Wszystkie szczegóły dotyczące nowego następcy tronu. Zaskakujące doniesienie