Jak podaje portal "O2", Hanna Lis szczerz opowiedziała o swoich wieloletnich zmaganiach z chorobą. Dziennikarka ma za sobą poważną operację. Jej wyznanie porusza.

Hanna Lis opowiedziała o swojej chorobie

Hanna Lis jest jedną z bardziej aktywnych użytkowniczek mediów społecznościowych. Za ich pośrednictwem wyraża swoje opinie na temat aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych, a czasem również na temat swojego prywatnego życia. Ostatnio dziennikarka poruszyła niezwykle ważny temat, który nie jest jej obcy.

Przez wiele lat Hanna Lis zmagała się z poważnym problemem zdrowotnym, który dotyczy bardzo wielu Polek. W swoim wpisie dziennikarka przyznała, że cudem jest to, że doczekała się dwóch córek. Każda ciąża doprowadzona do szczęśliwego rozwiązania była wynikiem ogromnego wysiłku lekarzy.

Okazuje się, że Hanna Lis przez lata zmagała się z endometriozą. Z tym przykrym schorzeniem zmagać może się nawet 3 miliony Polek. Endometrioza jest chorobą przewlekłą, w wyniku której taknka endometrialna macicy może obejmować również inne narządy. Wiąże się z ogromnym bólem.

Hanna Lis podkreśla, że ona miała wyjątkowe szczęście, bo udało jej się trafić na dobrego lekarza, który postawił odpowiednią diagnozę. O tym, że cierpi na endometriozę, dziennikarka dowiedziała się w 1998 roku. To właśnie świętej pamięci prof. Tomasz Niemiec pozwolił jej na doświadczenie "przywileju bycia matką".

Dziennikarka nie jest w stanie uwierzyć, że przez tyle lat wiele kobiet wciąż mierzy się z takimi samymi słowami, z jakimi ona stykała się ponad dwie dekady temu. "Taka pani uroda", "to musi boleć" lub "pani histeryzuje" - to teksty jakie słyszała od lekarzy ona i jakie słyszy dziś wiele Polek.

"Nie: nie ma boleć, nie powinno, nie musi" - podkreśliła Hanna Lis. Dodała, że przeszła zabieg, w którym usunięto jej dużą część mięśnia prostego brzucha. Dziennikarka uważa się za szczęściarę, bo wielu kobietom z tą dolegliwością usuwano jajniki, a nawet nerki, czy jelita.

Wiedzieliście o tym, że dziennikarka zmagała się z tak poważnymi problemami?

To też może cię zainteresować: Zbigniew Boniek zdradził, ile wynosi jego emerytura. Kwota będzie dla wielu osób sporym zaskoczeniem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące wieści. Wiadomo, czy Jarosław Bieniuk planuje kolejne dziecko

O tym się mówi: Zaskakujące wieści. Wiadomo, czy Jarosław Bieniuk planuje kolejne dziecko