Jak podaje portal "Lelum", w swojej autobiografii Jan Englert w poruszających słowach opowiedział o chorobie, z którą przyszło mu się zmagać. Jego słowa wywołały wśród jego wielbicieli ogromne poruszenie.

Jan Englert o chorobie

Już 10 listopada swoją premierę będzie miała książka "Bez oklasków", która jest wywiadem rzeką z Janem Englertem. Aktor przyznał w niej, że niedawno wykryto u niego tętniaka zlokalizowanego w aorcie szyjnej. Do kwestii swojego zdrowia aktor odniósł się najpierw nieco żartobliwie, porównując się do samochodu, w którym " lakier i blacha w porządku, ale co z układem wydechowym? czy skrzynią bigów?".

Jan Englert/YouTube @Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
Jan Englert/YouTube @Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
Jan Englert/YouTube @Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Później, już znacznie poważniej aktor zdradził, że niedawno wykryto u niego tętniaka zlokalizowanego w aorcie szyjnej. Dodał, że lekarze poinformowali go o tym, że w jego wieku niczego nie robi się z tego rodzaju znaleziskami. Medycy wskazali, że aktor musi obserwować, czy tętniak nie rośnie. "No i tyle" - podsumował tę kwestię Englert.

Wraz z wiekiem człowiek coraz częściej myśli o śmierci. Takie refleksje nie omijają również Jana Englerta. Aktor z pełną powagą stwierdził, że w jego wieku najlepszym, o co może się modlić jest "szybka i zdrowa śmierć. Umrzeć zdrowym. To byłoby fantastyczne". Dodał, że choć jest to rozwiązanie niełatwe dla bliskich, to dla osoby umierającej jest wprost "idealne".

Jan Englert/YouTube @Teatr Narodowy
Jan Englert/YouTube @Teatr Narodowy
Jan Englert/YouTube @Teatr Narodowy

Jan Englert zadebiutował jako aktor mając 14 lat. Wystąpił wówczas w filmie "Kanał" w reżyserii samego Andrzeja Wajdy. Jego przygoda z aktorstwem trwa do dziś i mamy nadzieję, że potrwa jeszcze wiele lat. Jana Englerta możemy zobaczyć nie tylko przed kamerą, ale również na deskach teatru.

Zaskoczyły was przemyślenia Jana Englerta? Co o nich sądzicie?

To też może cię zainteresować: Książa zwrócili się do wiernych z ważnym apelem. Chodzi o dzień Wszystkich Świętych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Renta dożywotnia. Czym jest i jakie trzeba spełnić warunki w 2021 roku, aby z niej korzystać

O tym się mówi w Polsce: Agata Buzek zaskoczyła wszystkich swoim wyznaniem na temat zdrady. Mało kto się tego spodziewał