Aura w naszym kraju znacząco ulegnie zmianie. Specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej są pewni, że pogoda w Polsce się załamie. Zmiana warunków atmosferycznych przewidziana jest w najmniej odpowiedniej chwili.

Prognozy pogody meteorologów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej mogą mocno nas zaskoczyć. Okazuje się bowiem, że przyszedł czas na przygotowania się na zasadnicze zmiany w pogodzie.

Weekend będzie jeszcze łaskawy

Niestety już niedługo nieprzyjazna spacerom aura pokrzyżuje nam wszelkie plany. Nie chodzi wyłącznie o spore ochłodzenie, ale również obfite opady deszczu. Ponad to wisienką na torcie złej pogody będą silne i zimne podmuchy wiatru.

Niezwykle miła pogoda ma się utrzymać w nadchodzący weekend. W niedzielę, 31 października 2021 roku, temperatura maksymalnie wzrośnie do 15 stopni Celsjusza w północnej części kraju, do 18 stopni w południowych regionach Polski.

Na Dolnym Śląsku, gdzie termometry mogą wskazać nawet 20 stopni Celsjusza synoptycy przewidują najprzyjemniejszą aurę pogodową. Wiatr powieje tam słabo i umiarkowanie. Załamanie pogody przewidywane jest natomiast akurat na 1 listopada, czyli na Święto Zmarłych.

Na facebookowym fanpagu Instytutu Meteorologii i Gospodarki wodnej czytamy komunikat związany z prognozą pogody na weekend i Wszystkich Świętych - Prognoza na weekend i Wszystkich Świętych🕯 ☀️Początek świątecznego weekendu będzie ciepły i na ogół słoneczny. 🌙Nocami i nad ranem mogą wystąpić mgły🌫. 🌧W poniedziałek, 1 listopada, z zachodu ku centrum przemieszczać się będą opady deszczu, nasili się również wiatr💨. ⏩We wtorek chłodniej, opady deszczu na wschodzie i południowym wschodzie.

Co sądzicie o takim zbiegu okoliczności?

O tym się mówi: Z życia wzięte. Wcześniak urodził się z czerwonymi plamami na całym ciele. Lekarze nie dawali szans na uratowanie. Jak żyje teraz

Zerknij: Wiadomo, jak mieszkał Krzysztof Krawczyk. Wdowa po artyście pokazała ich dom. Czy coś się zmieniło po odejściu artysty