Już w najbliższy poniedziałek obchodzić mamy pierwszego listopada Wszystkich Świętych, a we wtorek Dzień Zaduszny. Ten czas jest dla katolików szczególnym okresem, w którym nie tylko szoruje się groby najbliższych najdokładniej z całego roku, kupuje znicze, wieńce i kwiaty i w zadumie modli się o dusze zmarłych naszych bliskich.

Jest to także czas podróży mającej na celu odwiedziny grobów bliskich pochowanych z dala od naszego miejsca zamieszkania. Wielu wyjeżdża dzień wcześniej, aby następnego dnia od rana oddawać się podruzowaniu między cmentarzami w jednym mieście lub między miastami.

Poza faktem, że według medialnych doniesień ceny zniczy i kwiatów mocno wzrosły, rząd przymierzał sie do "punktowego" zamykania cmentarzy, jednak okazuje się, że to pogarszająca się pogoda może mocno utrudnić na pierwszego listopada obchodzenie Święta Zmarłych...

Jak podają media, synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed znacznym spadkiem temperatury po weekendzie, który ma być jeszcze bardzo przyjemny w całym kraju. Po weekendzie ma także mocniej zawiać i pojawić się mają przelotne opady deszczu - 🕯️Prognoza na weekend i Wszystkich Świętych (30.10-01.11.2021 r.) ☀️Początek weekendu będzie ciepły i słoneczny. 🌧️W poniedziałek, 1 listopada, z zachodu ku centrum przemieszczać się będą opady deszczu, nasili się również wiatr. - czytamy na twitterowym koncie IMGW.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Zmiana czasu z letniego na zimowy w nocy z 30 na 31 października. Czy to ostatni raz

Zerknij: Z życia wzięte. Wcześniak urodził się z czerwonymi plamami na całym ciele. Lekarze nie dawali szans na uratowanie. Jak żyje teraz