Tymczasem dane podawane w mediach i przez przedstawicieli resortu zdrowia są danymi dotyczącymi pozytywnych wyników testu genowego CPR, który według wielu ekspertów nie pokazuje wiarygodnych wyników w kontekście obecności tego konkretnego koronawirusa, jednak wciąż jest stosowany w Polsce i nie tylko.

Waldemar Kraska o ilości zakażeń w Polsce

Wiceminister Waldemar Kraska oznajmił niedawno, że resort zdrowia zakłada, że dane statystyczne podawane przez rząd i media obywatelom nie do końca są zgodne z rzeczywistością. Okazuje się, że według słów wiceministra zakażeń koronawirusem mogło być więcej, niż było podawane przez resort zdrowia.

Świat zaczęły obiegać tymczasem wypowiedzi rządów z różnych zakątków świata dotyczące wytycznych klasyfikowania zgonów wliczanych na konto koronawirusa. Jest ich z pewnością mnóstwo ze względu na ograniczony dostęp do służby zdrowia, która zamyka się w wielu przypadkach przed potrzebującym pomocy pacjentem

Okazuje się, że ilość zgonów spowodowanych ewidentnie chorobą covid-19 zasilana jest wszystkimi zgonami osób, które miały pozytywny wynik testu CPR, jednak przyczyną ich śmierci była inna choroba lub schorzenie, albo zdarzenie losowe.

Waldemar Kraska przyznał, że aby wykazać większą ilość zakażeń koronawirusem, należy częściej badać Polaków, których część nie chce poddawać się testom - Dlatego, że część Polaków nie chce się testować. Cały czas to monitorujemy. Zakładamy także, że nowych przypadków jest więcej. Resort zdrowia zakłada, że jest więcej zakażeń i informuje o tym Polki i Polaków za pośrednictwem mediów.

O tym się mówi: Jurorzy "You Can Dance - Nowa Generacja" Klaudia i Agustin się nie znoszą. Co jest powodem

Zerknij też tutaj: Jan Englert zdradził przykre informacje o stanie swojego zdrowia. Co dolega aktorowi