Jak podaje portal "Gazeta", ze świadczenia 500 plus mogą skorzystać również seniorzy. Aby móc skorzystać z tej formy wsparcia, należy spełnić konkretne wymogi. Czego one dotyczą?

Świadczenie 500 plus dla seniorów

Seniorzy w tym roku otrzymali trzynastą emeryturę. Do wielu z nich trafiła już czternastka, którą rząd wypłaca w listopadzie. Część z seniorów może się ubiegać o jeszcze jedno dodatkowe świadczenie - 500 plus dla seniora. Podstawowym kryterium uprawniającym do otrzymania świadczenia jest wiek - trzeba mieć ukończone 75 lat. Po jego osiągnięciu należy złożyć w urzędzie odpowiedni wniosek.

Seniorzy/YouTube @Aktualności360
Seniorzy/YouTube @Aktualności360
Seniorzy/YouTube @Aktualności360

Do wniosku należy dołączyć również dokumentację medyczną. Świadczenie ma być przede wszystkim wsparciem dla seniorów, którzy pobierają świadczenie pielęgnacyjne i tym, którzy są niezdolni do samodzielnej egzystencji. Przy ubieganiu się o dodatek nie można przekroczyć przyjętego przez ustawodawcę progu dochodowego - wynosi on 1727,08 zł brutto.

Do wniosku należy także dołączyć również wszelkie inne dokumenty, które mogą wpływać na rozstrzygnięcie zgłaszanego wniosku. Mowa tu między innymi o dokumentacji pochodzącej z lecznicy rehabilitacyjnej, czy też zaświadczenie o stanie zdrowia - powinno ono zostać wypisane przez lekarza niepóźniej niż miesiąc przed terminem złożenia wniosku.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Wniosek może zostać złożony przez pełnomocnika, przedstawiciela ustawowego, a także przez faktycznego opiekuna. Wniosek należy złożyć w placówce Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Można to również zrobić drogą elektroniczną (przez PUE ZUS), a także wysłać go pocztą.

Co sądzicie o świadczeniu 500 plus dla seniorów?

To tez może cię zainteresować: Monika Richardson i Zbigniew Zamachowski rozstali się po latach związku. Jak obecnie wygląda relacja Moniki i Zbyszka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Adam Niedzielski podjął ważną decyzję. Chodzi o sprawę 30-letniej ciężarnej pacjentki, której nie udało się uratować

O tym się mówi: Kontrowersyjna ustawa trafiła do Sejmu. Jej zapisy wywołują wśród Polaków wiele emocje. Czego dotyczy projekt