Jak wskazuje portal "Super Express", pod koniec września bieżącego roku do Sejmu trafił projekt ustawy złożony przez Fundację Pro-Prawo do Życia. Znajdują się w niej bardzo kontrowersyjne zapisy na mocy których zrównuje się zabieg przerywania ciąży z morderstwem. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, zgodnie z obowiązującym prawem nadała projektowi numer i skierowała go do pierwszego czytania.

Kontrowersyjna ustawa "Stop aborcji 2021"

Wnioskodawcy projektu chcieliby wprowadzenia do Kodeksu karnego nowego terminu - "dziecka poczętego". Zgodnie z nową definicją dzieckiem byłoby się od momentu poczęcia do osiągnięcia 18 roku życia, a dzieckiem poczętym do momentu porodu. Fundacja odpowiedzialna za projekt stwierdziła, że obowiązujące obecnie prawo jest wadliwe i pozwala na bezkarne mordowanie dzieci w naszym kraju.

Sejm/YouTube @Jeden z wielu
Sejm/YouTube @Jeden z wielu
Sejm/YouTube @Jeden z wielu

W projekcie ustawy znalazły się zapisy wskazujące na to, że dokonanie zabiegu przerwania ciąży zagrożone byłoby karą pozbawienia wolności od 5 do 25 lat wolności, a nawet dożywocie. Przewidziano, że w przypadku, kiedy sprawcą okazałaby się matka dziecka poczętego, mogłoby dojść do nadzwyczajnego złagodzenia kary, a nawet do całkowitego odstąpienia od jej wymierzenia.

W projekcie przedstawionym przez wnioskodawców przewidziano również karę za nieumyślne spowodowanie śmierci "dziecka poczętego". W tym przypadku przewidziano karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. I w tym przypadku matka mogłaby liczyć na złagodzenie kary bądź nie wymierzenie jej w ogóle.

Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD
Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD
Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD

Po kontrowersyjnym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z października ubiegłego roku, przerywanie ciąży możliwe jest jedynie w dwóch przypadkach: kiedy ciąża stanowi wynik czynu zabronionego, a także, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie kobiety.

Co sądzicie o przedłożonym projekcie?

To też może cię zainteresować: Ujawniono kulisy małżeństwa Andrzeja Dudy z Agatą Kornhauser-Dudą. O tym wiedziało niewiele osób

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Odszedł człowiek wielu talentów. Zagrał w jednym z najważniejszych filmów w historii polskiego kina

O tym się mówi: Adam Niedzielski podjął ważną decyzję. Chodzi o sprawę 30-letniej ciężarnej pacjentki, której nie udało się uratować