Jak podaje portal "Goniec", po śmierci 30-letniej kobiety, która trafiła do szpitala po odpłynięciu płynu owodniowego, wywołała żywą dyskusję o zeszłorocznym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącym kwestii aborcji. Przy okazji wiele osób przypomina, że Maria Kaczyńska za życia walczyła o utrzymanie kompromisu aborcyjnego, który został podważony wspomnianym wyrokiem.

Poruszająca śmierć

Śmierć 30-letniej Izabelli w pszczyńskim szpitalu bardzo poruszyła całą Polskę. Kobieta zmarła najprawdopodobniej na wskutek wstrząsu septycznego. Organizacje opowiadające się za prawem do aborcji wskazują, że śmierć młodej matki może być pokłosiem orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z zeszłego roku.

Na terenie całego kraju odbywały się protesty przeciwko zbyt rygorystycznemu prawu antyaborcyjnemu. Do sprawy odnieśli się również politycy. Resort zdrowia zarządził przeprowadzenie kontroli w placówce, w której umarła młoda kobieta. Niestety nie należy się spodziewać, że dojdzie w najbliższym czasie do zmian obowiązujących obecnie regulacji w tym zakresie.

Szpital/Youtube @Mount Sinai Health System
Szpital/Youtube @Mount Sinai Health System
Szpital/Youtube @Mount Sinai Health System

Milczący

Wiele osób wciąż oczekuje, że głos w sprawie zabierze pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda. Poprzednie żony prezydentów w kwestiach ważnych społecznie nie obawiały się zabierać głosu. Wśród nich była również Maria Kaczyńska. To właśnie żona Lecha Kaczyńskiego forsowała utrzymanie kompromisu aborcyjnego, który został zawarty w 1993 roku.

Lech Kaczyński, Maria Kaczyńska/screen YouTube @prezydent.pl
Lech Kaczyński, Maria Kaczyńska/screen YouTube @prezydent.pl
Lech Kaczyński, Maria Kaczyńska/screen YouTube @prezydent.pl

Niestety politycy obozu zjednoczonej prawicy zdają się nie dostrzegać problemu w zaostrzonych przepisach i nie zamierzają się wycofywać. Niestety zapominają o tym, o czym walczyła Maria Kaczyńska.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Monika Richardson i Zbigniew Zamachowski rozstali się po latach związku. Jak obecnie wygląda relacja Moniki i Zbyszka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ogromne odszkodowanie dla mężczyzny, który stracił na porodówce żonę i nowo narodzone dziecko. Zapadła ostateczna decyzja

O tym się mówi: Roman Wilhelmi żył pełnią życia. Nie był gotów na to, by odejść. Planował zamieszkać w Paryżu