Jak podaje portal "O2", Przemysławowi Kardaszowi ma zostać wypłacone dw miliony złotych w związku z dramatyczną sytuacją, jaka miała miejsce na poznańskiej porodówce przed 12-oma laty. Mężczyzna stracił wówczas ukochaną żono i ich nowo narodzone dziecko.

Koszmar na poznańskiej porodówce

W październiku 2009 roku na jednej z poznańskich porodówek doszło do dramatycznych wydarzeń. Przemysław Kardasz i jego żona Lucyna, byli małżeństwem od 1997 roku. Wspólnie wychowywali córkę i oczekiwali narodzin drugiego dziecka. W czasie porodu odbywającego się w szpitalu położniczym przy ul. Polnej w Poznaniu, zastosowano tak zwany chwyt Kristellera.

Szpital/Youtube @CBC News: The National
Szpital/Youtube @CBC News: The National
Szpital/Youtube @CBC News: The National

Procedura ta polega na tym, że "wyciska się" dziecko z brzucha stosując nacisk na dno macicy. Niestety w wyniuk tego działania u pani Lucyny doszło do pęknięcia macicy i w konsekwencji tego do śmierci. Nowonarodzone dziecko zmarło dwa dni później po tym, jak zachłysnęło się krwią.

Świat pana Przemysława zawalił się. Został sam z córką. Mężczyzna postanowił walczyć o zadośćuczynienie w sądzie. Sprawa ciągnęła się przez lata. Wreszcie we wtorek zapadł ostateczny wyrok w sprawie. Zgodnie z orzeczeniem sądu, poznański szpital został zobowiązany do wypłacenia miliona złotych dla córki pani Lucyny oraz 82 tys. zł renty wraz z zaległymi odsetkami. Pan Przemysław ma otrzymać milion złotych z odsetkami.

Sąd/YouTube @teraz.Krosnopl
Sędzia/YouTube @teraz.Krosnopl
Sędzia/YouTube @teraz.Krosnopl

Przed kilkoma laty przyjmujący poród lekarz został skazany na karę dziesięciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres dwóch lat, a także roczny zakaz wykonywania zawodu. Położna biorąca udział w porodzie została oczyszczona z zarzutów.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Kontrowersyjna ustawa trafiła do Sejmu. Jej zapisy wywołują wśród Polaków wiele emocje. Czego dotyczy projekt

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Część seniorów może starać się o dodatkowe 500 złotych. Komu przysługuje świadczenie i co trzeba zrobić, aby je otrzymać

O tym się mówi: Sir Elton Jonn przechodzi trudne chwile. Czeka go pilna operacja z powodu kłopotów zdrowotnych