Śmiertelne postrzelenie autorki zdjęć na planie „Rdzy” przez aktora i producenta Aleca Baldwina jest nadal przedmiotem śledztwa.

Donald Trump ostro o aktorze

Jednak to nie powstrzymało spekulacji, zwłaszcza w mediach społecznościowych. W zeszłym tygodniu dziennikarze śledzili Baldwina, jego żonę i dzieci na autostradzie Vermont. „Nie mogę odpowiedzieć na żadne pytania dotyczące śledztwa, nie mogę” – powiedział paparazzi aktor po zatrzymaniu się na poboczu drogi, donosi ABC News.

„To jest aktywne śledztwo. Zginęła kobieta. Była moją przyjaciółką” – powiedział Baldwin o tragicznym incydencie, który miał miejsce w Nowym Meksyku 21 października po tym, jak na planie wystrzelił z rekwizytu.

Nominowany do Oscara za drugoplanową rolę w filmie „The Cooler” z 2003 roku i zdobywca Złotego Globu za główną rolę w przebojowym serialu telewizyjnym „30 Rock”, Baldwin jest ostatnio znany z brutalnego podszywania się pod byłego prezydenta USA Donalda Trumpa — którego kiedyś porównał do Hitlera — w komediowym programie stacji NBC „Saturday Night Live”.

To również sprawiło, że Hollywood stał się „liberałem” celem prawicowych postaci po strzelaninie. Syn byłego prezydenta, Donald Trump Jr., szybko wykorzystał okazję, by zakpić z Baldwina, prowadząc własną stronę z gadżetami, na której sprzedaje koszulki z hasłem: „Broń nie zabija ludzi, Alec Baldwin zabija ludzi”.

Donald Trump wypowiedział się mocno na temat aktora #AlecBaldwina i wypadku, w którym zginął operator Halyna Hutchins. „To niespokojny facet. Obserwowałem go od lat. Wdaje się w bójki na pięści z reporterami. To kukułka. Wariat... To dziwne. Kto wziąłby pistolet, wycelowałby w operatora i pociągnął za spust? To trochę dziwne, może go załadował" - powiedział były prezydent USA.

O tym się mówi: Kondolencje płyną z całego świata. Odszedł znany muzyk. Co się stało

Zerknij: Małgorzata Niemirska na zawsze będzie naszą Lidką z "Pancernych". Co porabia dzisiaj ulubiona aktorka Polaków