Były gwiazdor Quantum Leap Dean Stockwell, nominowany do Oscara i Emmy aktor, którego kariera sceniczna, filmowa i telewizyjna trwała ponad 70 lat, zmarł wczesnym rankiem 7 listopada.

Nieżyje znany aktor Hollywood. To już kolejny gwiazdor w tym miesiącu

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez JAMovie 📽💻 (@jamovie)

Według medialnych doniesień, zmarł spokojnie w domu z przyczyn naturalnych w wieku 85 lat.

Stockwell urodził się w 1936 roku w North Hollywood. Kiedy miał 7 lat, był już na Broadwayu, rozpoczynając karierę aktora dziecięcego.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Will Farquhar (@willfarquhar)

Jako młody dorosły Stockwell powrócił na scenę Broadwayu w Compulsion z Roddym McDowallem, który został jego przyjacielem na całe życie. Stockwell powtórzył swoją rolę w wersji filmowej i zdobył swoją pierwszą z dwóch nagród dla najlepszego aktora na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Stockwell zagrał także w Sons and Lovers i Long Day's Journey Into Night z Katherine Hepburn, za którą otrzymał drugą nagrodę dla najlepszego aktora w Cannes. W ostatnich latach Stockwell, który przeszedł na emeryturę z aktorstwa w 2015 roku, zmienił karierę, tworząc sztukę i wystawiając się w Stanach Zjednoczonych pod swoim pełnym imieniem, Robert Dean Stockwell.

Bliscy zmarłego aktora opisują go jako buntownika, który uwielbiał grać, śmiać się, palić cygara i grać w golfa. Pozostawił żonę Joy Stockwell i ich dwoje dzieci, Austina Stockwella i Sophie Stockwell.

O tym się mówi: Wzrost cen gazu wprawiła w osłupienie. Kobieta porównała nowy rachunek ze starym. Nie mogła w to uwierzyć

Zerknij tutaj: Brzydki zapach ze zlewu nie będzie już problemem. Proste patenty pozwolą się go szybko pozbyć