Jak wskazuje portal "Interia", brzydki zapach z odpływu zlewu jest często występującym problemem. Aby rozwiązać problem sięgamy po drogie środki chemiczne, albo wzywamy na pomoc specjalistów. Za nim zdecydujemy się na takie kroki warto wypróbować sprawdzone patenty na pozbycie się przykrych zapachów ze zlewu.

Przykre zapachy w zlewie

Z przykrym zapachem ze zlewu spotkał się chyba każdy. Do głównych przyczyn jego pojawienia się należą rozkładające się resztki jedzenia, drugą zaś zaleganie wody w syfonie. W czasie mycie naczyń do odpływu trafiają mniejsze lub większe fragmenty pożywienia. Mogą odkładać się w rurach, gdzie zaczynają się rozkładać, wydzielając nieprzyjemny zapach.

Na szczęście istnieją proste, a co najważniejsze skuteczne sposoby na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z kuchennego zlewu. Nie nadwyrężą specjalnie naszego domowego budżetu, a pozwolą uwolnić kuchnie od nieprzyjemnego zapachu.

Soda

Jednym ze sposobów na walkę z nieprzyjemnym zapachem będzie użycie sody. Wystarczy wsypać łyżkę produktu do odpływu i pozostawić na kilkanaście minut. Po ich upływie wystarczy obficie zalać zlew wodą. Jeśli po pierwszym zastosowaniu nie uda nam się pozbyć problemu całkowicie, wówczas należy zabieg powtórzyć i wsypać do zlewu kilka łyżek sody.

Soda oczyszczona/screen Youtube @Thaitrick
Soda oczyszczona/screen Youtube @Thaitrick
Soda oczyszczona/screen Youtube @Thaitrick

Ocet

Przy pozbywaniu się nieprzyjemnej woni ze zlewu, warto również sięgnąć po ocet. Pozwoli on usunąć kamień, który zmniejsza przpustowość rur, także przyczyniając się do powstania brzydkiego zapachu. Wystarczy do odpływu wlać jedną szklankę octu i odcekać kilkanaście minut. Dla zwiększenia skuteczności zabiegu można po spłukaniu octu wodą, nasypać do odpływu łyżkę sody oczyszczonej.

Zapobieganie

Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego warto od czasu do czasu przelewać odpływ zlewu gotowaną wodą z rozpuszczoną w niej łyżeczką sody. Ta czynność nie zabierze nam ani specjalnie dużo czasu, ani energii, a pozwoli skutecznie ochronić się przed nieprzyjemnym zapachem.

Do czego wykorzystać ocet? / YouTube:  Lavendova
Do czego wykorzystać ocet? / YouTube: Lavendova
Do czego wykorzystać ocet? / YouTube: Lavendova

A jakie wy macie sposoby na radzenie sobie z nieprzyjemnym zapachem z rur?

To też może cię zainteresować: Prokuratura wszczęła postępowanie wobec Barbary Kurdej-Szatan. Wszystko przez jej wpis w mediach społecznościowych. Co jej grozi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pracownica Andrzeja Dudy wyjawiła, co prezydent robi w czasie kryzysu na granicy. Dla wielu będzie to spore zaskoczenie

O tym się mówi: Donald Trump wątpi w to, że Alec Baldwin jest niewinny. Padły ostre słowa