Jak przypomina portal "Interia", Barbara Kurdej-Szatan w bardzo emocjonalnym wpisie skomentowała sytuację na granicy polsko-białoruskiej, nazywając strażników graniczynych "mordercami". Do prokuratury trafiło zawiadomienie o znieważeniu funkcjonariuszy przez aktorkę. W poniedziałek prokuratura zdecydowała o wszczęciu postępowania w sprawie. Co grozi Barbarze Kurdej-Szatan?

Prokuratura wszczęła śledztwo

Z informacji przekazanych przez rzeczniczkę Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandrę Skrzyniarz wynika, że w poniedziałek 8 listopada Prokuratura Okręgowa zdecydowała o wszczęciu z urzędu dochodzenia w sprawie znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej przez aktorkę. Rzeczniczka prokuratury wskazała, że obecnie gromadzony jest materiał związany ze sprawą.

Dochodzenie ma związek z wpisem Barbary Kurdej-Szatan, który kilka dni temu pojawił się w jej mediach społecznościowych. Aktorka w mocnych słowach oceniła sytuację na granicy polsko-białoruskiej. Nazwała funkcjonariuszy Straży Granicznej "maszynami bez serca, bez mózgu". Padło również słowo "mordercy".

Wpis Barbary Kurdej-Szatan w "Wiadomościach"/YouTube @Polska z prawej strony
Wpis Barbary Kurdej-Szatan w "Wiadomościach"/YouTube @Polska z prawej strony
Wpis Barbary Kurdej-Szatan w Wiadomościach/YouTube @Polska z prawej strony

Wpis ten po fali krytyki, jaka zalała profil aktorki, został usunięty, a Basia Kurdej-Szatan zdecydowała się na przeprosiny za "niestosowny język i przekleństwa". Niestety i tym razem celebrytka musiała zmierzyć się z wieloma nieprzychylnymi komentarzami.

Nie pierwsza taka sprawa

Zarzuty znieważenia oraz pomówienia żołnierzy Wojska Polskiego przed kilkoma dniami usłyszał również Władysław Frasyniuk. Śledztwo prowadzone przez prokuraturę dotyczy wypowiedzi opozycjonisty w stacji TVN24 w sierpniu tego roku.

Frasyniuk został już w tej sprawie przesłuchany. Nie przyznał się do zarzuconych mu czynów i odmówił składania zeznań. Opozycjoniście grozi grzywna, a także kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Andrzej Kosmala zwraca się do Krawczyka juniora z apelem. Te słowa są pełne emocji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kondolencje płyną z całego świata. Odszedł znany muzyk. Co się stało

O tym się mówi: Zaskakujące doniesienia dotyczące brytyjskiego dworu. Księżna Kate znudziła się księciu Williamowi. Jego ojciec ma wobec synowej plany